Harry Potter: Magic Awakened, Portkey Games, Warner Bros. Interactive Entertainment, Hra Harry Potter: Magic Awakened se vrací

Hra Harry Potter: Magic Awakened se vrací

Ale jako karetní RPG pro mobily a tablety. Jako první se novinky dočkají v Číně

30. 10. 2019

Zatímco na oficiální oznámení tajuplného RPG ze světa Harryho Pottera stále čekáme, na cestě je nová karetní hra. Čínský internetový gigant NetEase ji chystá ve spolupráci s Warner Bros. Titul Harry Potter: Magic Awakened míří primárně na mobilní operační systémy iOS a Android a už v tuto chvíli se lze do hry předregistrovat. Ale má to háček. Jen v případě, že pocházíte z Číny.

Hráči na sebe jako obvykle vezmou roli čarodějů a kouzelnic, vydají se do Bradavic, budou se učit čáry a zkoumat fiktivní svět spisovatelky Joanne Rowlingové. Karetní hra s prvky RPG je z hlediska časové osy zasazena několik let po takzvané druhé kouzelnické válce. Vše odstartuje jako obvykle tím, že obdržíte dopis z Bradavic, který vás informuje o vašem přijetí ke studiu.

Zatím není známo, zda se hra dostane i na Západ, ale vyloučené to není.

Z dostupných obrázků se podle britského magazínu Eurogamer zdá, že titul bude zahrnovat prvky z původních knih i filmových adaptací včetně spin-offu Fantastická zvířata a kde je najít. Zatím není známo, zda se hra dostane i na Západ, ale vyloučené to není. Nešlo by o první případ, kdy se podobný titul po vyladění v Asii dočká vydání i v Evropě, USA a dalších zemích.

Na hře ostatně podílí label Portkey Games patřící přímo Warner Bros. Interactive Entertainment. Ten se od roku 2017 specializuje na značku Wizarding World Joanne Rowlingové a spolupracoval s Nianticem už na kouzelnické variaci Pokémon Go pod názvem Harry Potter: Wizards Unite. Podílel se i na mobilním titulu Harry Potter: Hogwarts Mystery od studia Jam City.

Stylizace hry podle mě nevypadá mimochodem vůbec špatně a za návštěvu stojí navzdory čínskému jazyku i oficiální web, který naznačuje, v jakém stylu můžeme očekávat grafiku. Unikátní vizuální zpracování ostatně slibuje i NetEase.

Trochu matoucí ovšem je, že novinka nese stejný podtitul, tedy Magic Awakened, jako v úvodu textu zmiňované spekulované RPG, o jehož existenci jsme se dozvěděli díky úniku loni na podzim. Je to jen náhoda?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru