They Are Here, DEKLAZON, Horor o únosu mimozemšťany připomíná Akta X a Znamení

Horor o únosu mimozemšťany míchá Akta X a Znamení

Kukuřičným polem se plíží šediváci a po obloze létají světla. Pravda je někde tam venku

Zdroj: DEKLAZON
6. 9. 2021
Název: They Are Here Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Na nedostatek hororových her si v posledních letech rozhodně stěžovat nemůžeme. Spousta z nich ale přichází s velmi podobnými motivy a tématy. Novinka They Are Here je snad z trochu jiného těsta, protože jejím námětem jsou únosy mimozemšťany. Vydáme se na farmu Grayswood a ozbrojeni budeme jen baterkou a fotoaparátem. Naším úkolem je pořídit fotky návštěvníků z jiného světa a získat důkazy o jejich existenci.

Přiláká nás sem nevysvětlitelný fenomén, který popsala místní rodina. Shermanovi pozorovali jasná světla, která se rychle pohybovala po obloze nad kukuřičným polem. Měnila směr i rychlost a nakonec zmizela. Stejný úkaz rodina sledovala ve stejnou dobu pět nocí po sobě. Podle majitele farmy zvířata bláznila a jejich pes byl agresivní. Zaútočil na něj a pokousal ho. Děti si stěžovaly, že jim někdo chodí pod okny, a samotný farmář Peter Sherman v poli zahlédl zvláštní postavu, která nevypadala jako člověk.

Kromě seriálu Akta X minimálně upoutávka hodně evokuje především film Znamení z roku 2002 od M. Night Shyamalana.

Zda jde o podvod, snahu vyvolat senzaci, anebo skutečnost, musí odhalit novinář Taylor Fox, který sem cestuje kvůli reportáži pro místní noviny. Nás samozřejmě čeká spousta zkoumání, prohledávání farmy a hledání pravdy, která je určitě někde tam venku. A pokud byste snad neměli těch paranormálních jevů dost, faktem je, že kromě seriálu Akta X minimálně upoutávka hodně evokuje především film Znamení z roku 2002 od M. Night Shyamalana.

Ostatně k této inspiraci se autor, který na hře spolupracuje se svou manželkou, hrdě hlásí. Jsou prý velkými fanoušky hororu a sci-fi, zejména filmů o mimozemšťanech, a ovlivnily je i snímky jako Temné nebe nebo Válka světů. Když ale hledali podobné hry, skoro žádné dobré podle svých slov nenašli, i když jde o mimořádně zajímavé téma. Proto začali pracovat na vlastním titulu ve stylu Znamení.

Nevyhýbají se ani tomu, že někdy citují z předloh zcela doslovně. Záměrně prý používají některá klišé, aby vzbudili nostalgickou náladu – kukuřičné pole, implantáty za uchem, šedé mimozemšťany a tak podobně. I hráči jim prý potvrzují, že takových titulů je mnohem méně než filmů.

Pokud vás hra zaujala, nemusíte zůstat jen u sledování traileru a prohlížení screenshotů. Venku je totiž i demoverze, která má obsah asi na 10 minut. Najdete ji na Steamu. Plná verze by měla vyjít na PC začátkem příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru