Dark Moonlight, Black Rose Projects, Horor Dark Moonlight se inspiroval seriálem Black Mirror

Horor Dark Moonlight se inspiroval seriálem Black Mirror

Hlavního hrdinu pronásledují děsivé fobie. Tým se odvolává i na hry Outlast nebo Silent Hill

Zdroj: Silent Bear Studio
27. 2. 2021
Název: Dark Moonlight Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Svět se netočí jen okolo velkých her a velkých show. Za pozornost stojí i méně nápadné projekty. Jedním z nich může být i potenciálně zajímavý survival horor Dark Moonlight pro PC. Podobně jako některé starší strašidelné hry i tato chce zkoumat lidské obavy a fobie. Podle autorů si máme představit, jako bychom žili neustále ve strachu. Jako kdybychom byli otroky našich fobií, které nám diktují co můžeme a nemůžeme dělat. V tomto smyslu novinka trochu připomíná třeba horor Paranoid od Madmind Studio.

Místo aby hrdinu léčba zbavila jeho fobií, uvrhne jej do neznámého světa na hranici reality a noční můry.

Titul je podle vývojářů inspirovaný seriálem Black Mirror a hrami jako Outlast, Resident Evil nebo Silent Hill. Hlavním hrdinou je Dave Kellerman, který se rozhodne podstoupit nekonvenční psychologickou terapii. Místo aby ho zbavila jeho fobií, jej ale uvrhne do neznámého světa na hranici reality a noční můry. Aby přežil, musí se David přenést přes svoje obavy. Ohrožovat ho budou děsivá monstra a démoni a protagonista přitom bude mít s pomocí hráče jen omezené možnosti, jak se bránit.

Nebudeme ale čelit jen nepřátelům a nebezpečí, ale také chytrým hádankám jeho vlastní mysli. Autoři se ptají, zda bude mít dost sil na to, aby porazil příšery, vyřešil hádanky, udržel si soudnost a osvobodil se z tohoto hrozivého světa. V chytlavém příběhu máme zkoumat jeho pokroucenou mysl a vydat se na cestu unikátním strašidelně krásným světem, který se bude skládat z různorodých lokací i skrytých hrozeb.

Protivníky máme zabít dřív než oni nás, ale máme prý pamatovat na tom, že v tomhle světě mohou zase vstát z mrtvých. Nepůjde o žádný walking simulator, ve hře budeme používat zbraně, munici i lékárničky. Ničeho tu přitom nebude nazbyt, takže musíme s naším inventářem a zásobami nakládat obezřetně.

Hlavní hrdina si během let vytvořil bezpočet rituálů, které mu pomáhají udržet strach na uzdě, ale ty jej současně jen víc a víc zotročují a ztěžují jeho břímě. Každý den se protagonista probouzí s větší bolestí a jeho stav se nesnesitelně zhoršuje. Autoři nám pokládají otázku, zda si dokážeme takový osud představit s tím, že se máme zkusit zasnít, jaké to musí být žít v podobném pekle. Cokoli si však podle nich představujeme, neblíží se skutečnosti. V této situaci by člověk udělal vše, aby to zastavil.

Buď se vzdá, propadne šílenství a zůstane tu navždy, anebo se pokusí čelit svým obavám a překonat je.

Dave Kellerman je vyčerpaný neefektivními tradičními terapiemi. Zoufale hledá pomoc a rozhodne se podstoupit experimentální léčbu, která by měla být bezpečná i funkční. To mu alespoň slibují lékaři. Vše jde zdánlivě dobře až do chvíle, kdy se to pokazí. Dave se záhy probouzí na zvláštním místě, které tak trochu připomíná realitu, kterou zná, ale je děsivě zvrácená. Buď se vzdá, propadne šílenství a zůstane tu navždy, anebo se pokusí čelit svým obavám a překonat je.

Hra je zasazena do blízké budoucnosti a její autoři sebevědomě slibují, navzdory tomu, že jde o menší titul, AAA grafiku. Díky ní se máme do jejich novinky skutečně ponořit. Na Dark Moonlight pracuje tým Silent Bear Studio a v tuto chvíli míří jen na PC. Hra už má profil na Steamu, ale nemá stanovené ani přibližné datum vydání. Můžete si ji ale přidat do seznamu přání.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru