Horizon Zero Dawn, Sony Interactive Entertainment, Horizon Zero Dawn vyjde na PC začátkem srpna

Horizon Zero Dawn vyjde na PC začátkem srpna

Hra je dostupná na Epic Games Store i Steamu. Podívejte se na ukázku nových funkcí

Zdroj: Sony
3. 7. 2020
Název: Horizon Zero Dawn Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 1. 3. 2017

Začátkem letošního března potvrdila společnost Sony, že spekulace o možném vydání Horizon Zero Dawn na PC jsou pravdivé. Šéf Worldwide Studios Hermen Hulst, který byl ještě donedávna ředitelem Guerrilla Games, to tehdy vyjasnil na blogu PlayStationu a uvedl, že se hráči dočkají už v létě. Od té doby jsme ale mohli pouze spekulovat, kdy přesně Horizon na PC vyjde a s napětím sledovat kalendář, jak ubíhají první letní dny. Nyní už ale máme konečně jasno – před krátkou chvílí totiž Sony zveřejnila nový trailer, který popisuje vylepšené vlastnosti zmiňované hry a za datum vydání v závěru označuje 7. srpen.

Jak už víme z dřívějška, hra bude souběžně dostupná na Steamu i Epic Games Storu, kde je už možné Horizon Zero Dawn za cenu 50 eur předobjednávat. Trailer pak zmiňuje řadu novinek technického rázu, díky kterým dostává PC verze přídomek kompletní edice. První věcí, kterou nové video zmiňuje, je podpora širokoúhlých monitorů, dále se hráči na PC mohou těšit na shora neomezenou frekvenci snímků, dynamickou animaci rostlin a široké možnosti grafického nastavení. Z náhledu je patrné, že nastavit půjde vedle rozlišení i FOV, obnovovací frekvenci, efekty HDR a jednotlivé úrovně kvality textur, modelů, anizotropních filtrů, stínů, mraků či vyhlazování. Specialitou pak mají být odlesky a odrazy světla a pro PC hry typické kompletní přemapování ovládacího schématu s primární i sekundární volbou všech položek. Třešinkou na pomyslném dortu pak má být benchmarkovací nástroj, abyste si mohli všechno v klidu nastavit a dále se tím už během příběhu Aloy nezabývat.

Nic dalšího by se na hře z roku 2017 měnit nemělo a stále platí, že Sony automaticky nespouští program převodu všech svých exkluzivních titulů z PS4 na počítače. Iniciativu lze alespoň prozatím chápat jako součást marketingu a snahu získat nové fanoušky pro chystané pokračování. Od nedávné prezentace prvních her pro PlayStation 5 víme, že pokračování ponese podtitul Forbidden West a dočkáme se jej v průběhu roku 2021.

 

Nahlásit chybu v článku

12

Napsat komentář

Další články
Nahoru