Horizon Zero Dawn 2 zamíří pouze na PlayStation 5

Pokračování nabídne větší svět, více volnosti i kooperaci. Před vydáním by mohlo přijít demo

Zdroj: Sony Interactive Entertainment
25. 4. 2020
Název hry: Horizon Forbidden West Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 18. 2. 2022 Platformy: , Žánr:

O tom, že v týmu Guerrilla Games vzniká ve spolupráci se Sony pokračování sci-fi akce Horizon Zero Dawn, dnes již pochybuje pravděpodobně málokdo. Právě před rokem jsme v novinkovém souhrnu informovali o přeřeknutí jedné ze zainteresovaných hereček. Tehdy to ale ještě vypadalo, že by pokračování mohlo ještě stihnout současnou generaci konzolí, nebo alespoň být jedním z mezigeneračních titulů. Nicméně dle nejnovějších informací, jež přináší magazín Video Games Chronicle, tomu tak zjevně nebude a druhý díl dorazí pouze na PlayStation 5.

V žebříčku nejprodávanějších her pro PlayStation 4 zaujímá s deseti miliony prodanými kopiemi Horizon Zero Dawn celkově pátou příčku.

To by na jednu stranu mohlo být logicky navazujícím krokem na chystané vydání prvního dílu na PC. Touto formou by vývojáři mohli větší množství hráčů nalákat do univerza hry a představit jim svoji vizi budoucnosti. A o to větší hráčská základna by se pak mohla zajímat i o novou konzoli jako takovou. Existence samotného pokračování pak ve své podstatě jistě nikoho nedokáže kloudně překvapit – v žebříčku nejprodávanějších her pro PlayStation 4 zaujímá s deseti miliony prodanými kopiemi Horizon Zero Dawn celkově pátou příčku. Na pokračování přitom holandský tým Guerrilla Games pomýšlel už od začátku, a dle VGC dokonce nejen na jedno. Původní scénář počítal rovnou s trilogií titulů, rozhodnutí schválit další díl ale přišlo až po masivním úspěchu hry a debutu, který byl na mnoha trzích rekordní a který byl zároveň tím nejsilnějším, jaký kdy v Guerrilla Games zažili.

Magazín VGC cituje několik svých zdrojů a dle těch vývoj pokračování začal již brzy po vydání první hry a původním plánem skutečně bylo titul vydat ještě na současný PlayStation. Snad ale z důvodu déle trvajícího vývoje či rostoucích ambicí nakonec padlo rozhodnutí titul posunout až na příští generaci. S ambicemi souvisí, že dle informací VGC by pokračování mělo být v porovnání s originálem podstatně rozsáhlejší. To se týká nejen velikosti herního světa, ale také množství volnosti dopřávané hráčům. Za zmínku rozhodně stojí i to, že hra by měla přinést kooperaci, není však jasné, zda půjde o oddělený režim, či zda by měla být součástí hlavní dějové linky.

V průběhu vývoje bylo původně v plánu vypustit před vydáním pokračování kooperativní hratelné demo s možností přesunu odehraného postupu do plné hry.

Pozoruhodná je na situaci připomínka toho, že kooperace byla již v plánu při vývoji originálu. Tehdy ale ambice vzaly za své a vývojáři se zaměřili na jiné aspekty hry. Pro zajímavost můžeme odkázat na četnými vodoznaky ochráněný artwork naznačující dřívější myšlenky na bitvy více hráčů s mechanickými bestiemi obývajícími svět hry. Ona kooperace by přitom mohla být k vidění ještě před vydáním pokračování – VGC totiž nadále informuje, že v průběhu vývoje bylo plánem předem vypustit kooperativní hratelné demo s možností přesunu odehraného postupu do plné hry. Jenže při situaci panující ve světě zatím není jisté, zda je něco takového stále ještě aktuální.

Na co se ale fanoušci rozhodně těšit mohou je, že v létě vyjde komiks, který by mohl děje obou her lépe propojit. Jeho příběh má na starosti Anne Toole, která již spolupracovala i na scénáři původní hry. Vyprávění by dle dostupných informací mělo sledovat příběh jedné z vedlejších postav jménem Talanah Khane Padish a ruku v ruce se zmíněným chystaným vydáním hry i na PC jde o hmatatelný důkaz toho, že v Sony o tuto značku plánují pečovat i nadále.

Pokud by ale snad ještě někdo byl i přesto na pochybách o tom, že v Guerrilla Games vyvíjí titul pro další generaci konzole PlayStation, tak můžeme ještě zmínit již smazaný tweet, který ale stihla zaznamenat komunita fanoušků na Redditu. V tom můžeme spatřit hashtag s příslibem vývoje něčeho právě na PlayStation 5. Každopádně datum vydání pokračování není známé a nevíme tedy ani to, zda by mělo jít o systém seller a lákadlo k launchi konzole, jež by dle současných plánů měla dorazit ještě před koncem tohoto roku. Připomínáme ale, že dle dostupných informací nebude, alespoň na začátku, k dispozici tolik kusů jako v případě předchozí generace.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru