Horizon Forbidden West, Sony Interactive Entertainment, Horizon Forbidden West vyjde příští rok

Horizon Forbidden West vyjde příští rok

Novinka pro PlayStation 5 se obejde v podstatě bez loadingů a nabídne ještě větší svět

Zdroj: Guerrilla Games/Sony
18. 6. 2020
Název: Horizon Forbidden West Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 2. 2022

Vývojáři z nizozemského studia Guerrilla Games zveřejnili nové video věnované hře Horizon Forbidden West a jeho prostřednictvím jsme se dozvěděli další podrobnosti o netrpělivě očekávané novince. Exkluzivní titul pro PlayStation 5 vyjde příští rok a game director Mathijs de Jonge láká, že pokračování Horizon Zero Dawn nabídne ještě větší svět než jeho předchůdce. Díky nové technologii se má titul navíc obejít v podstatě bez nahrávacích obrazovek. Když budeme kupříkladu s pomocí mapy rychle cestovat z jednoho konce světa na druhý nebo se budeme vracet k předchozímu checkpointu, vše má být bleskurychlé. Prostředí bude přitom ještě detailnější a živější.

Jeden z nepřátelských kmenů dokonce přišel na způsob, jak zkrotit mechanické potvory a využít je v boji. Ve službách lidí pak mohou být ještě nebezpečnější.

Jak už jsme vás informovali hlavní hrdinka Aloy se vydá dál na západ až k Tichému oceánu. Podtitul Forbidden West doslova prý odkazuje k záhadnému novému území, které se rozpíná od Utahu až po Kalifornii. Čekají na nás pouště, údolí, lesy, hory, opuštěná města i známé monumenty. Několik záběrů už nám ukázalo zapomenuté dominanty San Francisca. První upoutávka prozradila, že Aloy se bude potápět a autoři skutečně říkají, že chtějí, aby byl svět nejen širší, ale i hlubší. Budeme tak zkoumat i to, co se ukrývá pod povrchem jezer a řek, slibuje studio Guerrilla.

Těšit se můžeme také na desítky nových obřích kráčejících, ale i létajících strojů, z nichž všechny nemusí být nutně agresivní, což platí rovněž pro nové kmeny, které Aloy potká. Jeden z nepřátelských kmenů dokonce přišel na způsob, jak zkrotit mechanické potvory a využít je v boji. Ve službách lidí pak mohou být ještě nebezpečnější. Zemí se navíc šíří děsivá sněť a počasí blázní. Extrémní počasí s masivními bouřemi a kolabující biosféra s nákazou mají představovat dvě hlavní hrozby druhého dílu, jimž se Aloy musí postavit.

Mathijs de Jonge vysvětlil, že autoři nechtějí prozrazovat moc, protože hra je postavená na tajemství a jejich objevování. Nechtějí nám prý zkazit všechna překvapení. To je důvod, proč informacemi tak šetří. Na pokračování ale pracují velmi usilovně, aby hráčům nabídli důstojného nástupce, který potěší fanoušky a zaujme i nováčky.

Už dříve se psalo, že Guerilla plánuje Horizon jako trilogii. První díl – Horizon Zero Dawn mezitím míří na PC. Vyjít by měl někdy v létě.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru