Homeworld Mobile postupně nabírá další hráče

Podívejte se na nové video, které předvádí vesmírné souboje. A zkuste se přihlásit k testu

Zdroj: Gearbox
22. 7. 2021
Název hry: Homeworld Mobile Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Zatímco (ne)trpělivě čekáme na jakékoli novinky o Homeworldu 3 od studia Blackbird Interactive, mnohem konkrétnější obrysy získává spin-off Homeworld Mobile. Ten se aktuálně dočkal nového traileru, který je zaměřený na boj. Vývojáři ze studia Stratosphere Games nás lákají na cestu do neprozkoumané galaxie v plně 3D real-time strategii. Čeká nás dynamický soubojový systém, v němž budeme velet celé flotile. Ostatně podívejte se na upoutávku, která vydá za spoustu slov.

Tým slibuje, že půjde o skutečné MMO, v němž budeme navazovat aliance i soupeřit s ostatními hráči z celého světa. I když jde o mobilní hru, nechtějí vývojáři slevit z audiovizuální kvality a vysokých měřítek. Věnují prý pozornost každému detailu, aby dostali z telefonů a tabletů naprosté maximum. Podle autorů jsme prý ještě na cestách nehráli takovou vesmírnou strategii, jako je tato.

Homeworld Mobile míří na iOS i Android. Pokud se hry nemůžete dočkat, zkuste štěstí a přihlaste se na oficiálním webu k testování. Třeba budete mít kliku a vývojáři vás vyberou. V některých regionech už se novinka zkouší v early access verzi. Otevřená beta se po několika uzavřených testech shodou okolností právě včera spustila v Kanadě, i když zatím jen na Androidu.

Přednostní přístup do hry měli ti, kteří dříve v kampani finančně podpořili vznik Homeworldu 3.

Autoři přitom slibují, že jak testy pokračují a oni se blíží vydání plné verze, rozšíří se obsah testovaných verzí, přibudou nové funkce, podpora pro iOS a samozřejmě se dočkají také hráči v dalších zemích. Přednostní přístup do hry měli také ti, kteří dříve v kampani finančně podpořili vznik Homeworldu 3.

Jestliže stále nemáte dost, můžete se ještě podívat na starší trailer z letošního dubna. A minimálně na pohled opravdu titul působí pěkně. Hráči bývají k transformacím podobně komplexních her na mobily přirozeně skeptičtí, ale třeba nás výsledek příjemně překvapí. Anebo alespoň zkrátí čekání na Homeworld 3.

Mimochodem, stojí za připomenutí, že o možnosti, že by se Homeworld objevil jednou na mobilech, se Gearbox poprvé veřejně zmínil už v roce 2013. Oficiálně byl ale Homeworld Mobile oznámen až v roce 2019.

První Homeworld vyšel v září 1999. Dvojka pak na podzim 2003. Gearbox získal práva na značku Homeworldu po krachu THQ v roce 2013. Remaster prvního a druhého dílu vyšel o dva roky později.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru