Homeworld 3, Gearbox Publishing, Homeworld 3 se připomíná krátkým videem ze hry

Homeworld 3 se připomíná krátkým videem ze hry

Autoři přiznávají, že si s novinkami dávají na čas. Stále ale platí, že má hra vyjít příští rok

Zdroj: Blackbird Interactive
20. 4. 2021
Název: Homeworld 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 13. 5. 2024

Společnosti Gearbox a Blackbird Interactive oznámily Homeworld 3 už v srpnu 2019, ale od té doby jsme se dočkali jen sporadických updatů. Nyní máme konečně k dispozici nový krátký klip ze hry, konkrétně 28 sekund zobrazujících útok jedné lodě na druhou. Není to mnoho, ale lepší než nic. Video se objevilo na crowdfundingové platformě Fig, kde autoři na svůj projekt vybrali skoro 1,6 milionu dolarů. Titul tu patřil mezi vůbec nejúspěšnější projekty.

Aktuální příspěvek opakuje, že by hra měla vyjít koncem roku 2022. Do cíle je ale ještě poměrně daleko, varuje studio. Až budou autoři blíže vydání, slibují ukázat krásné trailery, ukázky ze hry i zveřejnit další podrobnosti. Sami přitom připouští, že si s nimi dávají záměrně na čas. Možná je to tak ale lepší. Koneckonců, když se hra oznamovala, netajil se tým tím, že je projekt na samém počátku a pracuje se na něm jen několik měsíců

Homeworld 3 je sci-fi real-time strategie věrná odkazu předchozích dílů. Má pokračovat v příběhu předchůdců a věrně zachytit jejich hratelnost, náladu i atmosféru. Za hrou stojí kanadské studio Blackbird Interactive, které tvoří někteří klíčoví autoři původních her ze studia Relic Entertainment. Tým funguje od roku 2007 a už v roce 2016 vydal Homeworld: Deserts of Kharak, který se těšil velmi dobrému hodnocení, i když k tomuto vesmíru přistoupil z odlišené perspektivy.

Inspiraci Homeworldem, s nímž jej dokonce pojí společná minulost a snahy o provázání, nezapře ani druhá aktivně vyvíjená hra od studia Blackbird Interactive. Hardspace: Shipbreaker je simulace, v níž máte za úkol rozebírat staré vesmírné lodě. Titul vstoupil loni v červu do early accessu a na Steamu má velmi dobré hodnocení.

Na telefony a tablety dorazí Homeworld Mobile

Kromě regulérního třetího dílu vesmírné ságy se navíc chystá i spin-off Homeworld Mobile, což je pracovní název pro vedlejší projekt, který bude s novinkou nějak propojený. Pracuje na něm studio Stratosphere a jak už samotný název napovídá, míří na mobily a tablety, konkrétně iOS a Android. Autoři slibují skutečné MMO i next-gen grafiku na poměry mobilních platforem. Titul se momentálně nachází v uzavřeném testování, kam mají přednostní přístup ti, kteří v kampani finančně podpořili Homeworld 3.

První Homeworld vyšel v září 1999. Dvojka pak na podzim 2003. Gearbox získal práva na značku Homeworldu po krachu THQ v roce 2013. Remaster prvního a druhého dílu vyšel o dva roky později.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru