Hogwarts Legacy vyjde letos, potvrzuje tým

Spekulace o hrozícím odkladu "Harryho Pottera" na další rok se nemají zakládat na pravdě

Zdroj: Avalanche Software
20. 1. 2022

Navzdory nedávným spekulacím ujistila společnost Warner Bros. prostřednictvím příspěvku na webu Wizarding World, že hra Hogwarts Legacy vyjde ještě letos. Label Portkey Games spadající pod Warner Bros. Games s akčním RPG od studia Avalanche Software nadále počítá na tento rok. Firma připomíná, že navštívíme svět čar a kouzel na konci 19. století, budeme se učit používat magii, vařit lektvary, bojovat i krotit nespoutané tvory. To vše samozřejmě z pohledu nového studenta v Bradavicích, který má nějak pomoci určit osud celého kouzelnického světa.

Možný odklad na rok 2023 naznačil v nedávném podcastu Colin Moriarty s tím, že slyšel, že hra má nějaké blíže neupřesněné potíže. Minimálně zodpovědná firma to ale nepřipouští. Důvodem obav fanoušků je samozřejmě historie tohoto titulu. Spekulovalo se o něm minimálně od roku 2018, kdy uniklo působivé video z rané verze. Ve vývoji byl přitom ještě déle. Oficiálně byla ale hra oznámena až v září 2020 a vyjít měla loni. Jenže hned v lednu 2021 Warneři bez varování odložili atraktivní novinku až na rok 2022. O samotné hře jsme se přitom od té doby skoro nic nedozvěděli.

V prosinci jsme psali, že titul od studia Avalanche Software má nové pomocníky. K vývoji projektu se připojily týmy Sumo Nottingham a Red Kite Games. Oba spadají pod Sumo Digital. Je třeba přitom zdůraznit, že nejde o střídání na postu vývojářů, ale výpomoc. Hlavními autory dál zůstávají Avalanche Software. Další podrobnosti ale o této spolupráci neznáme, oznámení bylo velice stručné. Insiderka Millie Amand upozornila na informaci, že společnost Warner Bros. měla na poslední chvíli stáhnou hru z akce The Game Awards. Na její místo údajně přišla Wonder Woman od studia Monolith Productions.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru