Twisted Metal (seriál), Sony chystá seriál Twisted Metal od scenáristů Deadpoola

Hlavní roli v Twisted Metal dostal Anthony Mackie

Seriálová adaptace se blíží a stále se spekuluje také o potenciálním pokračování herní série

Zdroj: Sony
16. 9. 2021
Název: Twisted Metal (seriál) Datum vydání: 27. 7. 2023

Značka Twisted Metal se poslední dobou objevuje ve zpravodajství nápadně často, když uvážíme, že poslední hry s podtitulem Black jsme se dočkali v roce 2015. Magazín Deadline teď přišel se zprávou, že hlavní roli v připravovaném seriálu si střihne americký herec Anthony Mackie. Znát ho můžete jako Falcona z marvelovek nebo filmů Správci osudu či Smrt čeká všude.

Seriál má být o outsiderovi, který dostane šanci na lepší život, pokud doručí tajuplnou zásilku přes postapokalyptickou pustinu.

Šéf PlayStation Productions Asad Qizilbash je nadšený jeho angažováním. Mackie má podle něj schopnost spojit humor, akci i drama, což se prý pro Twisted Metal skvěle hodí. Výkonnými producenty jsou scénáristé Deadpoola Rhett Reese a Paul Wernick. Seriál má být o outsiderovi, který dostane šanci na lepší život, pokud doručí tajuplnou zásilku přes postapokalyptickou pustinu. Hlavní hrdina si přitom nepamatuje, kdo je – odtud jméno John Doe – ale rozhodně to umí s volantem.

Seriál byl oznámen v květnu 2019. Má se jednat o akční komedii, v níž se objeví spousta ikonický postav. Chybět nebude ani proslulý šílený klaun Needles Kane, který řídí zmrzlinářské auto Sweet Tooth. Na scénáři se bude podílet i Michael Jonathan Smith, který spolupracoval na seriálu Cobra Kai. Spekulovalo se, že herec Will Arnett, která daboval třeba Batmana v Lego filmech, by mohl propůjčit svůj hlas zmíněnému klaunovi.

Spousta dalších pořadů v přípravě

S autory seriálu byl v kontaktu také autor původní hry David Jaffe, jak nedávno prozradil. Současně se ale opakovaně objevují zprávy, že ve vývoji je rovněž nový titul, který by měl chystanou adaptaci doprovodit. O tom ovšem David Jaffe podle svých slov nic neslyšel a nevěří tomu. Nezbývá tak než se nechat překvapit.

Televizní a filmová divize PlayStationu kromě toho chystá adaptace Uncharted nebo The Last of Us. Dojde i na Ghost of Tsushima. Pokud jde o další projekty, už roce 2017 byl oznámen animovaný seriál podle série Sly Cooper, jehož současný stav je však nejasný. Z digitálního světa na stříbrné plátno údajně míří i The Last Guardian z roku 2016 od Fumita Uedy. Tvrdil to alespoň insider Daniel Richtman, podle nějž studio hledalo vhodné herce.

Twisted Metal (seriál), Sony chystá seriál Twisted Metal od scenáristů Deadpoola

Twisted Metal v kostce

První díl, který vytvořil David Jaffe, měl premiéru v roce 1995. Ten poslední vyšel v roce 2012 na PS3. Série prodala podle starších dat přinejmenším 5 milionů kopií a dočkala se i několika spin-offů. Fanoušci se mohli rovněž začíst do komiksu Twisted Metal a ještě před seriálem se otevřeně mluvilo o filmové adaptaci. Z těchto plánů však nakonec sešlo.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru