Hlavní autoři Rainbow Six Siege zakládají nové studio

Hlavní autoři Rainbow Six Siege zakládají nové studio

Montrealský tým vznikl pod křídly Amazonu a vytvoří úplně novou multiplayerovou hru

Zdroj: Ubisoft
23. 3. 2021

Amazon se jen tak snadno nevzdává. Navzdory dosavadním neúspěchům své herní divize (The Grand Tour Game, Crucible, Breakaway, New World?) už spřádá další smělé plány. Bývalí autoři Rainbow Six Siege mají pro Amazon vytvořit úplně nový titul v novém studiu. Herní veteráni Luc Bouchard, Xavier Marquis, Alexandre Remy a Romain Rimokh zakládají tým sídlící v Montréalu a mají v plánu vytvořit multiplayerovou hru založenou na čerstvé IP.

Marquis prohlásil, že jsou po osmi letech s Rainbow Six Siege nadšení možností začít s prázdnou stránkou. Díky kreativní svobodě plánují vytvořit něco naprosto unikátního. Od první chvíle prý cítili propojení s lidmi z Amazon Games. Vývojáři oceňují jejich přístup ke hrám a zkušenosti na poli technologií. Nenašli by podle svých slov lepšího partnera, se kterým začít novou kapitolu.

Čtvrtý vývojářský tým Amazonu

Doufejme, že jim tohle nadšení vydrží a nezkalí jej potenciální problémy na další cestě za úspěšných titulem. Core tým Rainbow Six Seiege opustili někteří jmenovaní autoři už v prosinci 2019, ale měli se věnovat jiným projektům v rámci Ubisoftu. Není proto přesně jasné, kdy opustili původního zaměstnavatele, nebo na čem mezitím dělali.

Nový tým už prostřednictvím inzerátů hledá další kolegy na všechny možné pozice – od technických, přes umělecké až po ty manažerské. Jedná se už o čtvrtý vývojářský tým Amazon Game Studios. Další studia má firma v Seattlu, v Orange County a v San Diegu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru