Hitman 3 se v příštím roce dočká dalšího obsahu

V plánu jsou nové mapy, příběhy i módy. Počítá se také s ray tracingem na PC a podporou VR

Zdroj: IO Interactive
23. 11. 2021
Název hry: Hitman 3 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 20. 1. 2021 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři z IO Interactive potvrdili, že Hitman 3 dostane v příštím roce další obsah v podobě úplně nových lokací, příběhových linek jednotlivých postav, módů a dalších způsobů, jak si tuhle assassínskou hru užít. Vše odstartuje 20. ledna 2022, kdy oficiálně začne 2. sezóna, která potrvá až do prosince se zájmem udržet fanoušky u hry co nejdéle. O dalším rozšiřování Hitmana promluvil ve videu CEO studia Hakan Abrak, který na úvod zmínil, že si hry z celé série zahrálo už přes 50 milionů hráčů a právě Hitman 3 je historicky nejúspěšnějším dílem. „Chci poslat jedno velké díky každému, kdo nám v letošním roce pomohl k úspěchu Hitmana 3,“ řekl Abrak a poděkoval studiím v Kodani, Malmö i Barceloně, vzpomněl také na média a v neposlední řadě oddanou komunitu hráčů, která hru přijala za svou a docenila práci IO Interactive. „Už nemůžeme být více hrdí na to, čeho se nám podařilo v letošním roce dosáhnout,“ uzavřel téma Abrak a nasměřoval svůj pohled do budoucna.

Jak už je uvedeno výše, Hitman 3 se dočká dalšího obsahu s tím, že konkrétní představení a odtajnění časového plánu vydávání jednotlivých součástí proběhne zkraje příštího roku. Video, které oznámení provází, nenabízí příliš nápověď, kterých by se dalo ve smyslu nových lokací chytnout, na úplném konci nicméně můžete sledovat luxusní dům v horách, který působí jako úkryt Agenta 47, včetně kuchyně nebo střelnice s veškerým dostupným arzenálem. Spekulovat, na jaká další místa Hitman vyrazí, však nemá v tuto chvíli příliš smysl, vzhledem k tomu, že původní lokace jako Dartmoor, Čchung-čching nebo Dubaj lze doplnit v podstatě čímkoliv. Co se týče v úvodu zmíněného nového herního módu, jde o Elusive Target Arcade – tedy zřejmě odlehčenou formu oblíbeného režimu, který by měl být univerzálně aplikován na všechny již dostupné cíle, více informací se ale máme opět dozvědět až začátkem příštího roku.

Zdroj: IO Interactive

Vývojáři se nicméně zaměřili také na technické přídavky, které se alespoň prozatím týkají především PC verze. Hitman 3 na této platformě obdrží ray tracing, který doplní již existující podporu pro vícejádrové procesory nebo technologii Variable Rate Shading. Další dobrou zprávou pro hráče na PC je konec exkluzivity pro VR mód, kterou držel PlayStation. Od příštího ledna bude možné hrát Hitmana 3 ve virtuální realitě i na počítačích, přijměte od nás ale mírné varování, že minimálně na konzolích nešlo o ten nejlepší způsob, jak si tuhle hru užít. Pokud vás zajímá, jak Hitman 3 ve VR vypadá, doporučujeme zhlédnout záznam našeho streamu, případně se mrknout do recenze, kde jsme tento mód rovněž hodnotili.

Poslední informace je pak tajuplnější než všechny ostatní – na jaře se má totiž hra dočkat velkého updatu, o kterém vývojáři však neřekli nic bližšího. Podotýkáme, že nejde o next-gen update, který je ke hře pochopitelně již dávno dostupný a není pravděpodobné, že by jím měla být i Hitmanova luxusní skrýš. Nezbývá tedy než počkat, co IO Interactive chystá, a doufat, že nepůjde jen o nějaký legrační crossover…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím