Hitchhiker, Versus Evil, Hitchhiker z nás udělá záhadného stopaře s amnézií

Hitchhiker z nás udělá záhadného stopaře s amnézií

Bezejmenný hrdina bude v tajemné hře pátrat po své minulosti usazen do křesla spolujezdce

12. 12. 2019
Název: Hitchhiker Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr:

Dost možná vám také rodiče říkali, že byste neměli stopovat. Že je nebezpečné usednout do auta k cizímu člověku. Nemůžete vědět, co je zač a tak vůbec. Přesně tohle ale uděláte ve hře Hitchhiker, v níž se stanete titulním bezejmenným stopařem. Čeká vás navíc velmi zvláštní cesta, protože ani hlavní hrdina hry si nevzpomíná, kdo vlastně je a kam míří. Přišel o vzpomínky. To je docela problém, když chcete někoho požádat o svezení.

Odpověď na vaše pochopitelné otázky by vám mělo dát právě stopování a svezení cizími auty. Cestovat budeme zvláštní krásnou krajinou, zatímco se budeme snažit poskládat střípky vzpomínek a stop do nějaké smysluplné mozaiky. A paměť by nám měla pomoci osvěžit právě “nenucená” konverzace s našimi řidiči. Jednou nás poveze klidný farmář, jindy servírka, každý ale vypráví svůj vlastní příběh.

Možná se nakonec ukáže, že bychom se ani tak neměli my bát těch, kteří nás vezou, jako spíš oni nás.

Autoři upozorňují, že v jejich dobrodružství není nic takové, jaké se to na první pohled zdá být. Abychom dokázali čelit nebezpečí před námi, musíme odhalit to, co zůstalo zapomenuto v naší minulosti. Možná se tak nakonec ukáže, že bychom se ani tak neměli my bát těch, kteří nás vezou, jako spíš oni nás.

Celkem na nás čeká pětice šoférů a série enviromentálních hádanek. Za pomoci voleb, které učiníme během rozhovorů, prý odhalíme vlastní temná tajemství. Hra se pyšní jemnou stylizovanou grafikou, která připomene Firewatch nebo titul Virginia. Ani v tomto případě zjevně nebude o tajemství a záhady nouze. Díky motivu cestování se někomu při pohledu na upoutávky může vybavit i automobilové RPG Jalopy.

Svou skrytou zlověstnou povahou ale může mít nakonec nejblíž k seriálu Twin Peaks. I tady se ostatně vydáme do Spojených států a Twin Peaks opakovaně zmiňují i ti, kteří už měli příležitost hru vyzkoušet. Titul se pravidelně objevuje na nejrůznějších herních akcích a i když není prý snadné tlumočit dojmy, které si z něj hráči odnesli, opakovaně se chválí grafika, ozvučení i dialogy, které jsou páteří celého dobrodružství.

Hitchhiker míří na celou řadu platforem. Kromě PC a Macu se objeví i na PS4, Xboxu One, Switchi a v mobilní předplatitelské službě Apple Arcade. Hru vyvíjí studio Mad About Pandas a vydává společnost Versus Evil. Tým Mad About Pandas sídlí v Berlíně. Jedná se o malou společnost, ale tvoří ji zkušení vývojáři. První epizoda se objevila v podobě prototypu už loni na Humble Storu v rámci takzvaných Humble Originals, ale na plnou verzi této surrealistické jízdy stále čekáme a zatím to nevypadá, že by se autorům povedlo dotlačit hru do finále před koncem roku, jak naposledy slibovali.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru