Hideo Kodžima už připravuje svou novou hru

Hideo Kodžima už připravuje svou novou hru

Kojima Productions má prázdniny, slavný designér zaujal internet fotkou svého stolu

24. 12. 2019

Od vydání Death Stranding uběhly už téměř dva měsíce, během kterých mohli hráči spekulovat o významu hry, vážit a hodnotit její kvality z nejrůznějších úhlů pohledu a také se začít těšit na další projekt, který Hideo Kodžima se svým týmem v Kojima Productions připraví. Náznaků dal slavný designér hned několik – nelze přehlédnout, jakou vášeň chová k filmům a hororům obzvlášť – až v čase vánočním ale nabízí fanouškům prostřednictvím svého oblíbeného Twitteru první konkrétnější indicie. Jedna jediná fotka jeho pracovního stolu zmobilizovala hledače virtuálních záhad a může posloužit i vám jako takový malý štědrodenní kvíz.

„Dělám na novém konceptu, zatímco jsou ostatní na dovolené,“ napsal Kodžima k fotce. Na ní je zachycen stůl s notebookem, velkým monitorem a řadou zdánlivě nesouvisejících rekvizit, které s největší pravděpodobností neumístil Kodžima do záběru jen tak. Dominantou je pouštní tapeta, značně se odchylující od upršeného zelenohnědého nádechu Death Stranding. Nechybí však ani antistresové rajčátko s logem filmového magazínu Rotten Tomatoes, jen v náznaku přiznaná tvář herce Normana Reeduse, opičí lebka, časopis Wired, retro walkman od Sony, podložka pod myš s Hermenem Hulstem, či kniha, na jejíž obálce mohou být podle redaktorů WCCFtechu hudební interpreti skupin Joy Division, resp. New Order, kterou utvořili členové prvně jmenovaného seskupení po tragické smrti zpěváka Iana Curtise.

Že to něco musí znamenat, je téměř jisté, vezmeme-li v potaz Kodžimův doslova chorobný zájem naznačovat a mást, aniž by hráči v danou chvíli tušili, že se něco takového vůbec odehrává. Ostatně, není žádným tajemstvím, že jedna z prvních scén z Death Stranding, kterou Kodžima odhalil několik let před vydáním, byla součástí hry takřka jedna ku jedné. A nejinak tomu může být i s popisovanými předměty na stole. Ostatně, v živé diskuzi už hráči mluví také o novější fotografii Kodžimova stolu, na kterém leží knihy ze série Vzpomínka na Zemi, jejíž herní adaptace by byla opravdu velmi zajímavá. I jen jako pouhá inspirace příběhu by série posloužila znamenitě a mohli bychom se dočkat temného sci-fi hororu o mimozemské invazi a jednom jediném muži, kterého se oni mimozemšťané obávají. Kodžima si navíc v podobných tématech libuje a vlastně bychom se nedivili, kdybychom za dva tři roky skutečně mluvili v souvislosti s Kojima Productions o něčem podobném.

Zbytek už ale necháme vám, naši milí detektivové, a přejeme vám krásné Vánoce!

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru