Kodžima přizval k hororu slavného autora komiksů

Džundži Itó řekl, že dostal nabídku spolupracovat s autorem Metal Gearu na strašidelné hře

Zdroj: soukromý archiv Hidea Kodžimy
25. 7. 2020

Nekonečný seriál na téma “Příští hra od Hidea Kodžimy bude horor” má další pokračování. Slavný japonský autor strašidelných komiksů Džundži Itó to naznačil během rozhovoru při příležitosti akce [email protected] 2020. Jeden z fanoušků ve zprostředkovaném dotazu připomněl, že se Itó objevil ve hře Death Stranding, a zajímalo ho, zda je v tuto chvíli zapojen do vývoje nějaké konkrétní videohry. Itó zpočátku odpověděl, že nikoli, ale na druhé straně zdůraznil, že se znají s Kodžimou a že se spolu bavili o hororové hře, kterou by mohl udělat. Kodžima slavného uznávaného autora hororových komiksů dokonce přizval ke spolupráci. Itó nicméně nechtěl prozradit žádné další podrobnosti.

Nemusí se to zdát jako moc, ale jde o další střípek do skládačky, který dokresluje, že příštím projektem slavného japonského designéra by skutečně mohl být nový interaktivní horor, o němž v posledních měsících opakovaně mluvil. Znovu a znovu při nejrůznějších příležitostech otec Metal Gearu prohlásil, že by chtěl navázat na nikdy nedokončený projekt P.T., z nějž se mělo vyklubat pokračování ságy Silent Hill. V této souvislosti musíme připomenout, že pokud by se oba autoři rozhodli spolupracovat, nebylo by to poprvé. Znají se mnoho let a Džundži Itó se měl totiž podílet už na Silent Hills a znovu jeho jméno přišlo na přetřes, když se před časem začalo spekulovat o soft-rebootu Silent Hillu a možnosti, že by se dokonce Kodžima k této sérii vrátil.

Nejspíš to nebude nic jako P.T.

Jeden z posledních zajímavých výroků na adresu možné hororové hry Hideo Kodžima pronesl letos v dubnu v rozhovoru pro oficiální web cen BAFTA. Tehdy prohlásil, že by jednou rád udělal další hororovou hru, když P.T. skončil jen jako experiment. Jeho potenciální budoucí horor by měl využívat nějakou revoluční techniku, jak hráče vyděsit tak, aby si doslova nadělali do kalhot. “Už mám dokonce pár nápadů v hlavě,” prozradil Kodžima. Práskl přitom na sebe, že se sám snadno vyděsí a je si jistý, že by dokázal vytvořit něco ještě strašidelnějšího než ostatní.

Předtím na svém Twitteru napsal, že aby udělal tu nejstrašidelnější hru všech dob, sleduje různé filmové horory. Už loni v rozhovoru pro Rocket Beans Gaming naznačil, že se chce samozřejmě k hororové hře jednou vrátit, ale ještě si není jistý, kdy se tak stane. Ať bude ale Kodžimův nový horor jakýkoli, zdá se být vysoce pravděpodobné, že se na něm bude Džundži Itó podílet. Na druhé straně asi nemůžeme očekávat něco na způsob P.T., protože samotný Kodžima v minulosti prohlásil, že jeho efekt byl jednorázový a neopakovatelný. Stejného výsledku by podle něj nešlo znovu dosáhnout, kdyby zvolil identický přístup.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru