Death Stranding (film), Hideo Kodžima filmový Death Stranding nerežíruje, pouze na něj dohlíží

Kodžima film Death Stranding nerežíruje, pouze dohlíží

Sám upřesnil své zapojení. I přes oblibu kinematografie na režisérskou židli neusedne

Zdroj: Kojima Productions
20. 6. 2023

V prosinci byl vedle očekávaného pokračování Death Strandingu oznámen i film, o němž tehdy exkluzivně informoval magazín Deadline. Podle dosavadních informací nemá jít o přímou adaptaci první hry, ale o nový příběh zasazený do již vytvořeného světa. Snímek přivádí k životu filmový producent Alex Lebovici se svou produkční společností Hammerstone Studios, ale také přímo Kojima Productions. I sám Hideo Kodžima je do prací zapojen, avšak jak nyní sám uvedl, na režisérskou sesličku neusedl.

Zapojení autora hry není příliš překvapivé, zvláště když má film skutečně působit jako „od Kodžimy“, jak uvedl loni Lebovici v souvislosti s oznámením. Výsledek se má podle něj odlišovat od jiných vysokorozpočtových adaptací videoher, jelikož by mělo jít o něco hlubšího a komornějšího. Součástí oznámení nebyla žádná další jména kromě produkce, přičemž i nadále platí, že netušíme, zda by se ve filmu mohly objevit již známé postavy a s nimi tedy i jejich herečtí představitelé. Znám nebyl ani režisér či scenárista, což platí i nadále, ale už alespoň víme, že tyto funkce si Kodžima na rozdíl od svých her neosobuje, na druhou stranu ale zůstává podle svých slov intenzivně zapojen.

Jak upřesnil na Twitteru, pod jeho dohledem je „pouze“ produkce a obecná supervize, během které Kodžima dohlíží na děj, vzhled postav i kulis, design a obsah filmové adaptace. Hideo Kodžima je velkým milovníkem kinematografie a o jeho citu pro filmařinu nemůže být vzhledem k povaze jeho her vůbec pochyb. Ačkoli tak nebylo řečeno, řada lidí předpokládala, že se režie ujme i v případě filmu, který je zároveň zcela první filmovou adaptací jeho díla. Kdo se nakonec stane režisérem a na koho bude Kodžima dohlížet, zatím stále nebylo oznámeno a s největší pravděpodobností i nadále platí, že jsou práce na snímku stále v rané fázi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru