Heroes of Middle-earth je novinka ze světa Pána prstenů

EA odhaluje další hru se slavnou licencí. Jde o mobilní záležitost v duchu Galaxy of Heroes

Zdroj: ilustrační foto, Middle-earth Enterprises
9. 5. 2022

S blížícím se uvedením seriálu Pán prstenů: Prsteny moci, který vzniká v produkci Amazonu, se opět zvyšuje zájem o dílo spisovatele J. R. R. Tolkiena. Vycítili to patrně i vývojáři z Electronic Arts, kteří bez předchozích náznaků oznamují novou hru zasazenou do Středozemě. Jde o The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth – mobilní titul, který se ponese v duchu úspěšného sběratelského tahového akčního RPG Star Wars: Galaxy of Heroes z roku 2015, které mělo na konci loňského roku přes 100 milionů hráčů. Spojnici mezi oběma hrami nebude tvořit jen podobný styl a hratelnost, ale také studio, které za novinkou stojí – je jím, stejně jako před lety u Hvězdných válek, EA Capital Games sídlící v Sacramentu.

Tisková zpráva  zatím nepopisuje hru příliš konkrétně. Jak už bylo naznačeno výše, půjde o free to play záležitost pro Android a iOS, fungující v mezích sběratelských akčních her. Oním sběratelským prvkem budou jednotliví hrdinové ze světa Pána prstenů, resp. Hobita, těšit se však můžeme i na detailní grafiku nebo cutscény. „Hra The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth bude obsahovat příběh, tahové souboje, propracovaný sběratelský systém a širokou nabídku postav napříč celým košatým univerzem,“ slibují vývojáři. Ze hry je k dispozici pouze jediný artwork, ze kterého se ale upřímně mnoho vyčíst nedá. Ovšem s přihlédnutím k tomu, že by hra měla vstoupit do fáze uzavřeného testování už v průběhu letošního léta, je patrně jen otázkou několika týdnů, než se dozvíme víc.

Zdroj: Electronic Arts

Tisková zpráva se nicméně dotýká i otázky licence, s níž mohla společnost EA před lety exkluzivně nakládat, ale v roce 2009 o tuto možnost přišla. Je nutné připomenout, že vývojáři z Electronic Arts tehdy pracovali s filmovou licencí, takže postavy i reálie v jejich hrách více méně věrně kopírovaly Jacksonovu trilogii. Nyní však EA uzavírá partnerství s Middle-earth Enterprises výlučně na zpracování knižních reálií, takže se už dopředu rozlučte s filmem definovanou podobu jednotlivých hrdinů. „Jsme nadšení, že můžeme opět spolupracovat se společností EA, tentokrát na tom, abychom jejím fanouškům přinesli mobilní hru inspirovanou výhradně Středozemí popsanou v literárních dílech J. R. R. Tolkiena,“ potvrdila ředitelka značky a licencí ve společnosti Middle-earth Enterprises Fredrica Drotos. „Je nám ctí spolupracovat s talentovaným týmem Capital Games, jehož znalost a láska k loru je z jejich práce přímo cítit,“ dodává ředitelka.

Spolupráce si pak z druhé strany přirozeně považují i lidé z Electronic Arts, kteří jsou rovněž nadšení z obnovení partnerství a těší se na posílení celého mobilního portfolia. „Tým je plný fanoušků Pána prstenů a Hobita, takže každý den spojuje obrovské nadšení i talent, aby hráčům poskytl autentický zážitek,“ slibuje Malachi Boyle, viceprezident mobilní divize v EA. Nad rámec zmíněného testu však vývojáři nepřidávají nic dalšího a budeme muset počkat na plnohodnotné představení. Za připomenutí nicméně sluší, že v první vlně her podle Pána prstenů přinesla společnost Electronic Arts sedm titulů a pozoruhodné je, že se začalo až od Dvou věží. Hru inspirovanou Společenstvem totiž vytvořila studia Surreal Software a WXP, která však kvůli již uzavřenému exkluzivnímu partnerství na filmovou adaptaci s EA dostala záruku pouze na knižní reálie. Obě hry navíc shodně vyšly v roce 2002, což mohlo celou situaci ještě znepřehlednit, ale vývojáři se k některým událostem prvního dílu dostali oklikou později ve hrách The Lord of the Rings: The Third Age nebo The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru