Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases, Microids, Hercule Poirot se vrací ve svém prvním velkém případu

Hercule Poirot se vrací ve svém prvním velkém případu

V nové adventuře se seznámíme s belgickým detektivem ještě předtím, než se proslavil

Zdroj: Microids
21. 7. 2021
Název: Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 9. 2021

Společnost Microids je v posledních měsících samá novinka. Další oznámenou hrou je adventura Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases. Malé šedé buňky nás donutí namáhat vývojáři ze studia Blazing Griffin, kterým detektivky nejsou cizí. Mají na kontě třeba hru Murder Mystery Machine, ale také viktoriánskou PvP stealth akci Murderous Pursuits.

Hlavním hrdinou nové adventury bude mladý Hercule Poirot, jak už ostatně podtitul The First Cases napovídá. Setkáme se k ním ještě předtím, než se stane tím slavným detektivem, kterého všichni známe a milujeme, říkají Microids. Překvapením je i datum vydání. Titul dorazí na trh už 28. září na PC, Mac, PS4, Xboxu One i Switchi a bude samozřejmě fungovat také na nových konzolích.

Belgická honorace a smetánka zřejmě není o moc lepší než ta britská. Každý prý něco skrývá.

Hráči mají vůbec poprvé prozkoumat dosud neznámou kapitolu Poirotova života. V tuto chvíli je ještě mladým policejním důstojníkem a detektivem v předválečné Belgii. Vývojáři přišli s vlastním napínavým příběhem, ale fanoušci Agathy Christie mají podle vydavatele okamžitě identifikovat klíčové prvky jejích příběhů. Microids lákají třeba na nečekané vyústění.

A o co vlastně půjde? Mladý Hercule Poirot přijme pozvání na večírek vlivné rodiny Van den Boschových. Mají se tu oznámit zásnuby jejich dcery. Jenže na město udeří sněhová bouře a uvězní všechny hosty uvnitř sídla. A zábavu záhy překazí vražda jednoho z pozvaných návštěvníků. Pravda, to je skutečně zápletka v typickém stylu Agathy Christie.

Poirot je podle vývojářů ve správnou chvíli na správném místě a okamžitě zahájí vyšetřování. Čekají nás prý pečlivě střežená tajemství a utajená rivalita. Tím, že budeme hrát za (ještě ne tak) slavného belgického detektiva na začátku jeho kariéry, kdy si teprve musí vysloužit ostruhy, se premisa pozoruhodně shoduje s konkurenční detektivní adventurou Sherlock Holmes Chapter One od ukrajinského studia Frogwares. Je to o to zajímavější, že dva slavnější fiktivní detektivy byste těžko našli, i když Holmes na poli her jednoznačně předčil Poirota.

I v Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases autoři prověří naši schopnost dedukce a budeme spojovat důkazy, indicie a stopy v myšlenkové mapě. Ta nám podobně jako v Sherlockovi umožní vizualizovat a propojovat klíčové prvky případu ve snaze přijít s nějakými funkčními teoriemi. A přijít bychom neměli ani o pověstné grandiózní odhalení viníka na samotném konci příběhu.

Tým slibuje komplexní případ vraždy a možnost odhalit, co se skrývá za pečlivě budovanou, ale zjevně falešnou fasádou nóbl rodiny. Belgická honorace a smetánka zřejmě není o moc lepší než ta britská. Každý prý něco skrývá. Musíme vyslechnout všechny svědky i podezřelé ve snaze získat potřebné informace. Budeme si všímat nápadných okolností, zkoumat luxusní sídlo a vývojáři dokonce naznačují, že případ vraždy není tou jedinou záhadou, kterou musíme vyřešit.

Microids zveřejnili první trailer i sadu screeenshotů. Zvolená upoutávka však bohužel ze hry příliš neukazuje. Obrázky nicméně prozrazují, že studio vsadilo na trochu netypickou izometrickou kameru, kterou si vyzkoušeli už v Murder Mystery Machine. Uvidíme, zda bude předností, anebo naopak slabinou.

Nejvyšší čas navoskovat knír a dát lidem vědět, že pocházíte z Belgie, ne z Francie!

Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases, Microids, Hercule Poirot se vrací ve svém prvním velkém případu

Hercule Poirot z jedniček a nul

Jak už bylo řečeno, Hercule Poirot není nováčkem ve světě videoher, ale titulů má na kontě méně, než byste si možná mysleli nebo než by si zasloužil. Za zmínku stojí Agatha Christie: Murder on the Orient Express (2006), Agatha Christie: Death on the Nile (2007) nebo Agatha Christie: Evil Under the Sun (2007). Poslední výlet do digitálního světa Poirot podnikl před pár lety v adventuře Agatha Christie: The ABC Murders. Tu už vydávala společnost Microids, ale věhlasu předlohy se nepřiblížila.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru