Herci z Mass Effectu lákají na zvláštní příležitost

Už tuto sobotu může být v rámci programu N7 Day oznámen remaster trilogie Mass Effect

3. 11. 2020
Název hry: Mass Effect Legendary Edition Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 14. 5. 2021 Platformy: , , Žánr:

Nepřímých důkazů ukazujících na blížící se remaster původní trilogie Mass Effect od studia BioWare už byla celá řada. Teď je tu další náznak, který podle fanoušků může znamenat jedinou věc. Mass Effect Legendary Edition, jak byla kolekce pojmenována a ohodnocena třeba jihokorejskou ratingovou komisí a jak o ní opakovaně referoval novinář Jeff Grubb z magazínu VentureBeat, má být oznámena tuto sobotu. Na 7. listopad totiž připadá takzvaný N7 Day a při této příležitosti se sejdou herci, kteří propůjčili své hlasy oblíbeným postavám.

Dabéři hlavního hrdinky, respektive hrdinky Mark Meer a Jennifer Hale na sociálních sítích lákají na velmi zvláštní panelovou diskuzi. Můžeme jen doufat, že skoro celou posádku lodi Normandy a pár původních vývojářů navrch EA svolali právě proto, aby fanoušky potěšili oznámením vylepšené trilogie. Snad se nedočkáme jen dalších tématických skinů pro Anthem jako loni.

Komunita Mass Effectu slaví N7 Day od roku 2012 a je jakousi obdobou 4. května (May The 4th Be With You) pro fanoušky Star Wars. Podobné příležitosti vydavatelé obvykle využívají k oznámením, na jaké už několik měsíců v souvislosti s trilogií čekáme. Remastery Mass Effectů měly podle zákulisních zpráv původně vstoupit na trh už v říjnu, ale údajně došlo k jejich odkladu na příští rok. Důvodem mají byt obavy o výslednou kvalitu.

Všechna DLC, ale trojka bez multiplayeru

Jeff Grubb už koncem září prohlásil, že podle anonymních zdrojů z týmu je potřeba ještě zapracovat na grafice a hratelnosti původního Mass Effectu. Jednička totiž není na stejné úrovni jako zbytek trilogie a studio BioWare se prý právem obávalo, že by si noví hráči odnesli hned z první hry horší dojem. A pravdou skutečně je, že premiérový díl zestárl po technické stránce i ovládáním asi nejvíc a už před pár lety bylo třeba trochu zatnout zuby při snaze projít celý příběh od A do Z.

Kolekce Mass Effect: Legendary Edition má samozřejmě obsahovat všechna starší DLC, ale třetí díl se údajně bude muset obejít bez multiplayeru, který byl původně jeho součástí. Originální trilogie vycházela v letech 2007 až 2012 a navázala na ni rozpačitě přijatá Andromeda. Už loni na podzim Kotaku informovalo, že ve studiu BioWare Edmonton je ve vývoji nový díl a projekt vede Mike Gamble, který se podílel i na starších hrách.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru