Her od Ubisoftu se u nás ujímá Cenega

Her od Ubisoftu se u nás ujímá Cenega

Místo dvou distributorů se o tituly Ubisoftu bude v Česku a na Slovensku starat jedna firma

Zdroj: Ubisoft
23. 5. 2023

Společnost Cenega oznámila, že bude nově v Česku, na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku distribuovat hry od francouzské společnosti Ubisoft. Až dosud tituly z jejího portfolia zastupovala u nás dvojice společností – Playman a ConQuest entertainment. Chystané hry jako Assassin’s Creed Mirage nebo Skull and Bones už tak na trh pošle nový partner.

“Jsme velmi rádi, že můžeme zahájit tuto spolupráci a pracovat na tak úspěšných sériích, jako jsou ty z katalogu Ubisoftu,” uvedl předseda představenstva společnosti Cenega S.A. Marek Chyrzyński. Na skutečnost, že Playman už nebude distribuovat hry od Ubisoftu, již před časem upozornil jeho zástupce Petr Kučera. “Po interních distribučních změnách po celé Evropě se hlavní vedení Ubisoftu rozhodlo ponechat distribuci her pro střední Evropu jednomu subjektu, uvedl Petr Kučera. “Z tohoto důvodu se naše cesty rozcházejí a po více jak dvaceti letech spolupráce je to pro obě strany smutné rozloučení,” dodal.

Playman ale jedním dechem popřál Ubisoftu hodně štěstí. I přes tuto ztrátu ostatně zůstávají v jeho portfoliu další velké společnosti. Distribuuje u nás hry od firem Plaion, CD Projekt Red, Techland, Focus Entertainment, Nacon, Milestone, THQ, Imagination, Giants, Contact Sales nebo CI Games. Hlavním partnerem ConQuestu i po ztrátě Ubisoftu zůstává Nintendo, které zastupuje nejen v Česku a na Slovensku, ale rovněž v Maďarsku nebo v Polsku.

Zatím nemáme žádné náznaky, že by tato změna měla jakkoli ovlivnit lokalizační politiku Ubisoftu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru