Henderson: Kodžimův horor jsem viděl hrát na mobilu

Nový cloudový projekt pro Xbox a dříve spekulovaný horor je prý skoro jistě jedno a totéž

Zdroj: soukromý archiv Hidea Kodžimy
14. 6. 2022
Název hry: Overdose Vývojář: Žánr:

Po oznámení partnerství studia Kojima Productions a Microsoftu jsme psali, že je vysoce pravděpodobné, že nedávno spekulovaná hororová hra Overdose, dřívější cloudový epizodický horor pro Google Stadii a nová cloudová hra pro Microsoft jsou jeden a tentýž projekt. A že kromě nich s největší pravděpodobností Hideo Kodžima pracuje také na pokračování Death Stranding. Insider Tom Henderson teď během noci na Twitteru napsal, že Overdose je skoro jistě onou cloudovou hrou od Kojima Productions, která vzniká ve spolupráci s Xboxem.

A na webu Try Hard Guides publikoval další článek s několika detaily. Henderson připomíná, že ho po odhalení projektu Overdose kontaktovalo studio, aby článek smazal, což podle svých slov zdvořile odmítl. Samo o sobě to ale leccos dokazuje. V prvním textu zmínil, že hra nabídne first person i third person perspektivu a že se v ní objeví herečka Margaret Qualley. Možná jako hrdinka. Teď přidává, že jeden klíčový detail ale opomněl. A sice, že hru někdo hrál na nějakém mobilním zařízení. Prý šlo skoro jistě o Google Pixel.

Původně prý Henderson věřil, že to, co spatřil, jsou nějaké staré záběry. Ale ve skutečnosti se má jednat o materiál ze začátku letošního roku. Henderson připomíná, že magazín Video Games Chronicle loni v únoru psal o spoustě zrušených projektů pro Stadii. Jedním z nich měl být i odmítnutý epizodický horor. To se dává do souvislosti s tím, že Hideo Kodžima prohlásil, že přibližně před dvěma lety byl zrušen nějaký jeho důležitý projekt. A má se za to, že jde o jednu a tutéž věc.

Vypadá to tak, že se nakonec jen projekt přestěhoval a ujal se ho Microsoft s vlastní cloudovou technologií, což by vysvětlovalo hraní na mobilu. Otázkou zůstává, kdy bude oficiálně odhalen. Více podrobností o celém tomhle zamotaném případu najdete v našich starších článcích.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru