Handheld s kličkou Playdate spustí předobjednávky

Handheld s kličkou Playdate spustí předobjednávky

Česko ani Slovenskou nejsou mezi oficiálně podporovanými zeměmi. Můžete o to požádat

26. 7. 2021

Tento týden odstartují předobjednávky nezvyklého handheldu Playdate. Zařízení půjde objednat od čtvrtka 29. července a bude se prodávat za 179 dolarů. První várka má obsahovat 20 tisíc zařízení a kdo se do ní vejde, dostane svůj handheld koncem letošního roku. Výrobce ale říká, že dokáže uspokojit i vysokou poptávku a jakmile se první várka rozebere, objedná podle poptávky další.

Bohužel Česko ani Slovenskou nejsou mezi zeměmi, kam se během launche bude Playdate oficiálně rozesílat. Přitom do Německa i Polska se dostane. Firma ale slibuje, že se časem dostane na další země a žádá případné zájemce, aby vyplnili příslušný dotazník, pokud jejich země v současném výčtu chybí. Výrobce si podle svých slov nechce ukousnout příliš velké sousto a vysvětlil, že s ohledem na daně je podpora jednotlivých trhů docela komplikovaná pro tak malý tým.

Kromě samotného handheld bude v budoucnu v prodeji také Playdate Stereo Dock, který funguje jako reproduktor, nabíječka a stylový držák na pero. Ten ale zatím nepůjde objednat. Naopak už 29. června si společně s handheldem můžete rezervovat také magnetický flip cover. Mimochodem, když už padla zmínka o nabíjení, stojí za připomenutí, že na baterky vydrží Playdate fungovat 8 hodin.

Jak už jsme psali dříve, zákazníci k netradičnímu handheld s kličkou obdrží také 24 her v rámci první sezóny, což je dvakrát víc, než měli původně získat. Zařízení má také nakonec dvakrát větší úložný prostor – 4 GB namísto dvou. Zvedla se ale rovněž cena zařízení – o 30 dolarů. Nové tituly budou vycházet každý týden v páru. Má jít o exkluzivní kousky, na nichž ale často pracují různí známí vývojáři. Třeba autor Papers, Please a Return of the Obra Dinn Lucas Pope nebo otec Katamari Damacy.

Vývojáři smí prodávat své hry mimo ekosystém handheldu a hráči si je nahrají do zařízení sami. Nebude k tomu potřeba žádný jailbreak.

Playdate má 2,7” černobílou obrazovku s rozlišením 400 × 240 bodů. Kromě křížového ovladače a dvou tlačítek se ale ovládá i netradiční kličkou. Tu autoři mohou použít, ale nemusí, pokud nechtějí. Vývojáři také smí prodávat své hry mimo ekosystém handheldu a hráči si je nahrají do zařízení sami. Nebude k tomu potřeba žádný jailbreak. Playdate disponuje dále portem na sluchátka, USB-C portem, Wi-Fi a Buetooth konektivitou.

Zařízení bylo poprvé oznámeno už v roce 2019. Samotný jeho název odkazuje k tomu, že hry k němu budou dostávat zákazníci v určitých termínech. Společnost Panic se až dosud specializovala na programy pro iOS a Mac. Před pár lety se ale pustila i do vydávání her. Pod jejími křídly vyšly tituly Firewatch nebo Untitled Goose Game. Playdate vzniká ve spolupráci se švédskou firmou Teenage Engineering. Displej dodává společnost Sharp. Má být velmi rychlý, mít skvělé pozorovací úhly i viditelnost za různých světelných podmínek.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru