Handheld Asus ROG Ally dorazí už 11. května

Handheld Asus ROG Ally dorazí už 11. května

Společnost nelhala s tvrzením, že uvedení je blízko. Objevují se první dojmy od novinářů

Zdroj: Asus
25. 4. 2023

Tak to je opravdu velké překvapení. Herní handheld, technicky vzato přenosný počítač ROG Ally od společnosti Asus, bude podrobně představen už za dva týdny a společně s tím se začne rovnou prodávat. Konkrétně se dočkáme už 11. května, jak zástupci Asusu před krátkou chvílí oznámili. Potvrzují se tak náznaky, že je uvedení mnohem blíž, než by si zřejmě hráči představovali a příběh o zařízení, které rozhodně není aprílovým žertem, tím dostává další náboj. „Čekání je téměř u konce! S nadšením oznamujeme, že 11. května odhalíme specifikace, cenu i dostupnost ROG Ally,“ uvedl Asus a rozhodně tím během úterního podvečeru zvedl další vlnu zájmu.

Protože zatímco o výbavě už máme poměrně jasno díky předchozím informacím a tušíme, že zahájení prodeje se skutečně blíží, stále neznáme cenu. Ta přitom bude hrát podstatnou roli v konkurenčním souboji se Steam Deckem od Valve, do kterého se Asus pustil po hlavě. Povzbudivé navíc je, že se objevují první dojmy od vybraných médií, a ta po vlastní ose mluví ještě o dalších datech a bližších detailech chystané květnové akce. Jak uvádí například magazín Rock Paper Shotgun, cenu bychom se měli dozvědět už 5. května a událost z 11. května pak skutečně nazývá „launch eventem“, který odkazuje na zahájení prodeje už v ten samý den. Nechceme být přehnaně optimističtí, ale zdá se, že už brzy budeme moci sami vyzkoušet, jak na tom handheld Ally vlastně je.

Nad rámec toho přináší například The Verge první poznatky z krátkého testování a uvádí, že zatímco Steam Deck působí spíše jako konzole, Ally je na první pohled přenosným počítačem. Svým způsobem je to dáno i použitím plnohodnotné verze operačního systému Windows 11 a možností hned z krabičky k zařízení skutečně přistupovat jako k počítači. Lze tedy instalovat cokoliv, na co si vzpomenete a hrát hry z jakékoliv pro PC dostupné platformy. The Verge pak používání handheldu přirovnává k hraní na Xboxu – zejména díky rozložení ovládacích prvků – a vyzdvihuje kvalitu displeje. Škoda jen, že si redaktor magazínu mohl zahrát v handheldovém režimu jen Moving Out, i když k dojmům pak přidává i Ghostrunner, ovšem s připojenou grafickou kartou RTX 4090 přes podporované rozhraní eGPU. Vše bylo nicméně plynulé a uspokojivě hratelné, což je ale výsledek, který se dal s ohledem na zvolené tituly a způsob jejich hraní očekávat.

O všem ale bude kromě ceny rozhodovat také výdrž baterie, zahřívání celého zařízení nebo fungování všech launcherů a spouštění her, takže na jakékoliv verdikty je ještě příliš brzy. I my se ale rozhodně na zařízení těšíme a chystáme ho postavit do testu proti zmiňovanému Steam Decku.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru