Halo Infinite, Microsoft Studios, Microsoft odhalil první detaily další generace Xboxu

Halo Infinite potěší i majitele Xbox One

Po absenci v pátém díle se do hry vrátí i splitscreen

12. 6. 2019
Název: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 8. 12. 2021

E3 trailer Halo Infinite nám mnoho konkrétních informací nenabídl, dodatečně jsme se ale přeci jen pár dalších střípku dozvěděli a můžeme se společně podívat na to, co nabídne nejen nový díl série, ale jaká obecně bude nejbližší budoucnost této slavné značky.

Brian Jarrard, komunitní manažer studia 343 Industries, v příspěvku na webu Xbox Wire potvrzuje, že hra bude ke konci příštího roku launchovým titulem konzole označované Project Scarlett. To ale nebude jedinou platformou a vedle toho hra zamíří i na PC s Windows 10 a dokonce i na současný Xbox One.

Z upoutávky víme, že se samozřejmě na scénu vrátí Master Chief, kterého pochopitelně doprovodí i několik nových a ještě nepředstavených postav. Jednou z nich má být i pilot viděný videu. 343 Industries se připravují na myšlenkový restart série, kdy sice chtějí maximálně ctít ducha hry i předešlé události, na druhou stranu se ale slibují pouštět do odvážnějších pokusů. Jedním takovým je to, že hra půjde proti proudu a minimálně zpočátku určitě nenabídne režim battle royale.

Na druhou stranu se vrátí splitscreen, který v pátém dílu chyběl. Hra poběží na zcela novém enginu jménem Slipspace a web Halo Waypoint dále uvádí, že na hudební doprovod bude nově dohlížet Joel Yarger. Ten měl na starosti například série God of War či Uncharted.

Vedle toho Microsoft shrnuje informace o Halo: The Master Chief Collection a dodává něco málo informací navíc. Kolekce bude na PC vycházet postupně, a to takže v chronologickém pořadí události v sérii. To znamená, že jako první vyjde Halo: Reach. Přesné datum vydání neznáme, ale tvůrci slibují, že k tomu dojde již brzy a díky webu Halo Insider se můžete zkusit registrovat do účasti chystaného testování on-line složky hry.

Chybět nebude podpora 4K, HDR, 144 Hz monitorů i různých poměrů stran. Poslední díl kolekce (Halo 4) by měl na dorazit ještě před koncem roku, nejisté je ale to, zda jednotlivé tituly přinesou režim rozdělené obrazovky. Odehraný postup každopádně bude možné přenášet mezi konzolovou a PC verzí hry. Pro běh budou stačit Windows 7 a hra bude k mání i na Steamu. Všechny díly budou jednotlivě stát 10 dolarů (cca 230 korun), budou ale okamžitě součástí Xbox Game Pass.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru