Halo Infinite mělo zbourat letošní E3, říkají vývojáři

343 Industries chtěli strhnout pozornost na sebe. Teď musí čekat na obyčejný stream

Zdroj: 343 Industries
15. 6. 2020
Název hry: Halo Infinite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 8. 12. 2021 Platformy: , , Žánr:

Spolu se zrušenou E3 jsme přišli o množství představení, odhalení a ukázek z celé řady her. Na některé z nich se dostalo například o uplynulém víkendu v rámci Future Games Show či PC Gaming Show a na další se můžeme těšit v noci ze čtvrtka na pátek v rámci EA Play Live. Ani tak ale dosud nebyly pokryty všechny potenciálně zajímavé tituly a rozhodně se nebavíme jen o těch menších, jež mohou mít obecně mimo výstavy a veletrhy problém oslovit širší publikum. Nedostatek prostoru pocítila i větší studia, jakým je kupříkladu 343 Industries, které v roce 2011 zdědilo vývoj série Halo. A právě její poslední díl měl být jedním z největších lákadel zrušené E3.

Alespoň tak vidí vzniklou situaci komunitní manažer Brian „Ske7ch“ Jarrard. Ten si na Twitteru posteskl, že za jiných okolností by se nacházel v Los Angeles, kde by byl obklopen návštěvníky E3 a probíral s nimi nové informace ze Halo Infinite. Jde přitom o potvrzení informací z minulého roku, kdy na oficiálním webu hry 343 Industries slibovali pokračování této sci-fi ságy řádně představit právě letos.

To se ale nestalo, i když odpověď na otázku, kdy k prezentaci hry a konečně také záběrů z ní dojde, již známe. Microsoft slibuje Halo Infinite ukázat světu spolu s několika dalšími tituly pro Xbox Series X v červenci. Akci před několika dny potvrzoval Aaron Greenberg, který vyvracel spekulace o možném odkladu a ujišťoval hráče, že všechno běží podle plánu. Hra by měla poté dorazit do obchodů ještě před koncem roku a stane se hlavním tahákem pro koupi nové konzole, bez ohledu na to, že ji Microsoft už dříve potvrdil také pro PC a Xbox One. O rozdílech ve hře mezi dvěma generacemi konzolí však prozatím nevíme nic konkrétního.

Podpora nezávislým studiím

Odklad prezentace Halo Infinite je určitě nemilá věc a fanoušky série to nijak nepotěší, nicméně vedle tohoto velikána nepomíjí Microsoft ani menší a nezávislá studia. V rámci prezentace Guerilla Collective slíbil šéf iniciativy [email protected] Chris Charla bohatou podporu menším týmům, které mají šanci obdržet vývojářské verze konzolí Xbox Series X. Spousta do programu zapojených studií nový hardware již prý obdržela, další slibuje Microsoft rozesílat během nadcházejícího léta. Později se také dočkáme prezentace toho, co tento program v nejbližší době přinese.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru