Hackeři ukradli zdrojové kódy FIFA 21 a enginu Frostbite

Hackeři ukradli zdrojové kódy FIFA 21 a enginu Frostbite

Nabízí je spolu s dalšími nástroji k prodeji. Celkem jde o 780 GB. Data hráčů jsou v bezpečí

Zdroj: EA
11. 6. 2021

Společnost Electronic Arts se stala obětí hackerského útoku. Počítačoví útočníci získali zdrojové kódy ke hře FIFA 21, matchmakingovým serverům a enginu Frostbite od DICE, který používají různé hry a studia napříč EA. Součástí mají být i další vývojářské nástroje a aplikace. Celkem má jít o 780 GB dat, které hackeři nabízí k prodeji. Zjevně je nechtějí uvolnit jen tak, ale hledají pro něj toho nejlepší kupce, který bude ochoten zaplatit nejvíc.

Nabídky se nejprve objevily na různých temných místech internetu, ale netrvalo dlouho a ze spekulace se stal fakt. Electronic Art už potvrdili, že k útoku a zcizení dat skutečně došlo. Mluvčí řekl magazínu Vice, že v tuto chvíli incident prověřují. Mezi daty ale neměly být žádné údaje o hráčích a EA věří, že jejich soukromí nebylo narušeno. V návaznosti na tento útok už firma podnikla další opatření, aby lépe zabezpečila svá data.

Mluvčí EA říká, že firma neočekává žádný dopad na hry ani byznys. EA samozřejmě spolupracují s vyšetřovali i experty v tomto oboru, aby byl viník či viníci odhaleni. Vedle CD Projektu se tak Electronic Arts stávají v krátké době další firmou, která řeší takový nepříjemný problém. A zrovna v době, který většina fanoušků považuje za svátek videoher.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru