Hackeři nabídli zdrojové kódy Cyberpunku a Zaklínače

Hackeři nabídli zdrojové kódy Cyberpunku a Zaklínače

Požadovali za ně nejméně jeden milion dolarů. Někdo je prý už koupil. Gwent šířili zdarma

Zdroj: CD Projekt RED
11. 2. 2021

Tahle kauza se zřejmě bude v následujících hodinách a dnech rychle vyvíjet. Hackeři, kteří měli zaútočit na servery studia CD Projekt RED, začali údajně nabízet ukradená data, jak dříve pohrozili. Vydírání polského týmu, který odmítl zaplatit výkupné, se tak posunulo do další fáze. Skupina prý draží zdrojové kódy ke hrám Cyberpunk 2077 a Zaklínač 3.

Za útok má být zodpovědná skupina HelloKitty a údajně už zveřejnila zdrojové kódy karetní hry Gwent. Stalo se tak poté, co vypršela hackery stanovaná lhůta 48 hodin, během níž měl CD Projekt zaplatit. Hackeři přitom hrozí, že další leak bude následovat a snaží se tak zřejmě stupňovat tlak na zaplacení výkupného.

Vyděrači takto často opakovaně pouští další a další citlivé informace ve snaze, aby oběť přiměli změnit názor a nakonec zaplatila. Spekuluje se, že další na řadě může být vypuštění zdrojového kódu Thronebreakeru.

Update: Zdá se, že balík ukořistěných dat z CD Projektu už má nového majitele. Někdo za něj údajně vyplatil nezveřejněnou částku a nebude prý dále šířen. Není jasné, zda to byl někdo v zastoupení CD Projektu, nebo úplně neznámý subjekt, a co má případně s dokumenty a zdrojovými kódy v úmyslu.

Pokračuje původní zpráva: Další balík dat k Zaklínači a Cyberpunku se má dražit za 1 milionu dolarů s možností koupit jej ihned za 7 milionů dolarů. Neméně závažný problém ale mohou představovat stohy interních dokumentů a dalších materiálů. Hráči se však prý nemají obávat, mezi uniklými daty nejsou podle CD Projektu žádná osobní data zákazníků. Hackeři ale pohrozili, že to, co mají v rukou, může poškodit reputaci studia.

Do podrobností si nepřejeme zacházet z pochopitelných důvodů. Nechceme nikoho navádět k tomu, aby zcizená data sám aktivně hledal. CD Projekt je po Capcomu nebo Nintendu už několikátou velkou herní firmou, která se v poslední době stala terčem hackerů.

Nahlásit chybu v článku

25

Napsat komentář

Další články
Nahoru