Guitar Hero vydělalo Aerosmith víc peněz než kterékoli album

Guitar Hero přineslo Aerosmith víc peněz než starší alba

Hudební série je tu s námi už 15 let. Speciál Aerosmith pomohl nakopnout prodeje alb

Zdroj: Activision
6. 12. 2020

Aerosmith jsou moje oblíbená kapela. Takže se můžete vsadit, že jsem strávil spoustu času se hrou Guitar Hero: Aerosmith, která byla celá věnovaná této rockové legendě, i když se v ní našly i skladby od Joan Jett nebo The Kinks. Titul z roku 2008 od Neversoftu vyšel v době největší slávy série a Aerosmith jsou jednou ze skupin, která se podobně jako Metallica a Van Halen dočkala vlastní speciální edice.

Titul založený na regulérní třetím dílu mapoval kariéru Aerosmith a díky nahraným rozhovorům fungoval i jako taková rozsáhlá digitální a interaktivní encyklopedie. Co je ale mnohem zajímavější, skupina za hru utržila víc peněz než za kterékoli ze svých klasických alb. První díl série Guitar Hero vyšel přes 15 lety.

Celkem má hra na kontě přes 4 miliony prodaných kopií, což je na hudební rytmický titul založený na jediné skupině opravdu úctyhodný výsledek.

Jen za první týden se prodalo víc než 567 tisíc kopií Guitar Hero: Aerosmith a příjmy za toto období činily přes 25 milionů dolarů. Za první tři týdny už přinesla hra do pokladničky vydavatele přes 50 milionů dolarů. Vydání hry dokonce pomohlo nakopnout prodeje samotných alb o 40 procent. Celkem má hra na kontě podle posledních známých dat přes 4 miliony prodaných kopií, což je na hudební rytmický titul založený na jediné skupině opravdu úctyhodný výsledek.

Aerosmith si tehdy pochvalovali, že je super být jedním z průkopníků změn v hudebním průmyslu, který našel nový trh i na poli videoher. Je třeba si přitom uvědomit, že Aerosmith jsou vůbec nejprodávanější americkou hardrockovou skupinou všech dob. Na kontě mají přes 150 milionů prodaných desek, takže kasovní úspěch Guitar Hero je opravdu výjimečný. Je samozřejmě nutné zdůraznit, že nebýt starších alba jejich úspěchu, nepřišla by ani nabídka na Guitar Hero, ale to je pochopitelné.

Svět videoher obecně není Aerosmith cizí. Když pomineme skutečnost, že hity skupiny zazní i v dalších hrách, jako třeba v sérii Grand Theft Auto, ještě před Guitar Hero se hudebníci těsně spojili s jinými dvěma tituly. Tím prvním byla automatová střílečka Revolution X od společnosti Midway z roku 1994, která byla později portována i na PC a konzole. Aerosmith tu nejen hrají a vystupují, ale jsou přímo středem příběhu, když se stanou obětí únosu.

Další významnou stopu kapela zanechala ve hře Quest for Fame z roku 1995. Hráč se v ní má vypracovat z neznámého kytaristy až na rockovou legendu a i tady šlo o to hrát hudbu od Aerosmith. Titul zamířil nejen na Windows a Mac, ale automaty, operační systém OS/2 nebo PlayStation.

Poslední díl Guitar Hero s podtitulem Live vyšel v roce 2015 a na comeback to zatím nevypadá.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru