GTA VI má mít v přípravě DLC pro režim jednoho hráče

Insider doplňuje předchozí úniky o rozšiřování mapy a doplňování obsahu po vydání hry

Zdroj: Rockstar Games
12. 8. 2022
Název hry: Grand Theft Auto VI Vydavatel: Žánr:

O GTA VI se v poslední době mluví stále víc a víc, a přitom toho o hře z oficiálního hlediska moc nevíme. Vlastně nic, pokud nepočítáme potvrzení vývoje přímo ze strany Rockstaru nebo tvrzení CEO společnosti Take-Two Strausse Zelnicka, který se v souvislosti s finančními výsledky před pár dny vyjádřil, že GTA VI posune celé odvětví na novou úroveň. Kromě toho je ovšem k dispozici celá řada úniků a neoficiálních informací, například od Jasona Schreiera a Bloombergu před dvěma týdny, na něhož později navázal další informovaný zdroj, Stephen Totilo z magazínu Axios.

V plánu byli dokonce čtyři hlavní hrdinové namísto dvou a tři města, zatímco nyní se má vše odehrávat v jednom a jeho okolí. Právě z toho důvodu má mít Rockstar v úmyslu jej později rozšiřovat.

Oba zmiňovali postupné rozšiřování hry a mapy o nové lokace a nový obsah, jelikož byly ambiciózní plány značně osekány. Totilo dále dodal, že v plánu byli dokonce čtyři hlavní hrdinové namísto dvou a tři města, zatímco nyní se má vše odehrávat v jednom a jeho okolí. Právě z toho důvodu má mít Rockstar v úmyslu jej později rozšiřovat. Totéž nyní tvrdí insider Tez2, který před měsícem přišel například s údajným zrušením remasterů GTA IV a prvního Red Dead Redemption nebo později potvrzeným omezením vývoje Red Dead Online právě kvůli GTA VI. V diskuzi na GTAForums k tomu přidal i něco navíc.

Zdroj: Tez2/GTAForums

Podle něj má postupné rozšiřování znamenat přístup, jaký byl původně plánován i v případě GTA V, než ovšem došlo k obrovskému úspěchu GTA: Online. Když GTA V poprvé vyšlo, tedy 17. září 2013 na PlayStation 3 a Xbox 360, byla už nějaký čas ve vývoji DLC pro samotnou singleplayerovou část hry. Ze získaných dat z útrob hry, konkrétně zvukových souborů, se ví, že šlo o Liberty City, jisté kasíno a další různé aktivity. Liberty City navíc bylo v rané fázi vývoje GTA V importováno do hry, ale v roce 2015 mělo dojít ke zrušení těchto projektů.

Již před vydání nového dílu by měl mít Rockstar minimálně naplánovanou první várku rozšiřování v podobě lokací a misí.

V případě GTA VI by podle něj nemělo dojít ke stejné situaci, kdy byl obsah GTA: Online pravidelně aktualizován, ale na příběhovou část pro jednoho hráče se nedostalo. Již před vydáním nového dílu, k němuž ovšem dojde neznámo kdy, by měl mít Rockstar minimálně naplánovanou první várku rozšiřování v podobě lokací a misí. Tez2 rovněž věří, že není nereálné ani zcela nové a úplné město: „Co se týče nových měst, myslím, že většinou dostaneme instancovaná nová města nebo ostrovy. Třeba ve stylu Cayo Perico nebo North Yankton. Tímto způsobem může Rockstar s každým novým DLC přinést nový heist pro nové GTA: Online. Pokud budeme mít štěstí, mohli bychom čas od času obdržet plnohodnotné nové město.“

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru