GTA VI ani BioShock 4 se na E3 nepředstaví

GTA VI ani BioShock 4 se na E3 nepředstaví

Na chystané prezentaci Take-Two nedojde na žádná oznámení. Mluvit se bude o inkluzi

Zdroj: Take-Two
13. 6. 2021

Společnost Take-Two se před rokem v květnu nechala slyšet, že v průběhu nadcházejících pěti let uvede 93 titulů. Jednoduchou matematikou se dostáváme k necelým dvaceti hrám ročně, za což by se nemusel stydět žádný velký vydavatel a naopak by jimi nepochybně zaplnil nejrůznější konference a prezentace. Ne však Take-Two, které se veletrhů zpravidla neúčastní a své hry v rámci smluvených partnerství představuje na konferencích konzolových výrobců. Proto i nás zaujalo, když jsme zahlédli Take-Two showcase v programu letošní E3 a byli připraveni na nečekanou akci, během které by za určitých konstelacích mohla padat jména jako Max Payne, Civilization, XCOM, BioShock a samozřejmě i Grand Theft Auto, s jehož oznámením bychom pro letošek ale nepočítali. Nicméně o hrách prezentace Take-Two nakonec nebude – tedy ve smyslu konkrétních titulů a jejich případného odhalení. Jak prozradil moderátor Geoff Keighley ve svém streamu, Take-Two se chce zaměřit na inkluzi a diverzitě, které promlouvají do her a jsou pro Take-Two důležitými tématy.

„Na prezentaci Take-Two se těším, ale jen abych správně nastavil očekávání, společnost bude mluvit o inkluzi a diverzitě ve videohrách. Není to konference, na které by se měly oznamovat nějaké hry. Nedostanete žádné GTA ani oznámení od 2K,“ řekl Keighley (přibližně v čase 02:47:05) a pravděpodobně tím zklamal spoustu hráčů. Na druhou stranu ale jeho prohlášení hodnotíme jako férové a je vidět, že celá řada společností v poslední době raději dopředu prozradí, o čem rámcově bude mluvit, než aby docházelo k ještě většímu zklamání z nenaplněného očekávání. V případě Take-Two ale do spekulací před E3 vstoupil únik, o kterém jsme vás informovali před týdnem. Novináři jako Jason Schreier či Jeff Grubb jej označili za věrohodný a první bod úniku se již potvrdil – Tiny Tina’s Wonderlands.

Znamenalo by to tedy, že Take-Two a jeho studia pracují také na XCOMu s licencí Marvelu a sci-fi hře, pravděpodobně od týmu Hangar 13, autorů poslední Mafie. Ještě přiléhavěji teď ale zní výrok Jasona Schreiera, který sice únik na svém Twitteru potvrdil, ale zapochyboval nad tím, že by se o všech mělo mluvit na letošní E3. Všechno tedy do sebe začíná dobře zapadat a hráčům nezbývá nic jiného, než čekat na další konference, případně menší akce jednotlivých větví Take-Two, které budou své hry představovat v průběhu roku. Jen pro připomenutí dodáváme, že rodina Take-Two zahrnuje téměř 30 vlastních studií, jejichž převážná většina spadá pod hlavičku 2K Games, resp. Rockstar. Nad rámec nich se Take-Two opírají také o Ghost Stor Games, Nordeus či Playdots a své vydavatelské aktivity doplnili také indie labelem Private Division.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru