GreedFall

GreedFall kombinuje koloniální éru se světem magie

Příběhová ukázka odhaluje datum vydání i dramatický střet odlišných kultur

6. 6. 2019
Název: GreedFall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Vydavatel Focus Home Interactive se v posledních letech stará o množství méně pompézních, ale o to zajímavějších herních zážitků. Příkladem z nedávné doby je stealthová adventura A Plague Tale: Innocence, jejíž nepopiratelné kvality potvrzují to, že Focus má na trhu své místo. V souvislosti s tím lze připomenout i březnový komentář, ve kterém Jirka zmínil i chystané akční RPG GreedFall. A právě tento titul se aktuálně připomíná příběhovým trailerem, který kromě vyprávění láká i na přiblížené datum vydání.

GreedFall vyjde v průběhu září na PC, PlayStation 4 a na Xbox One a svým hráčům nabídne výlet do alternativní historie. Herní verze počátků novověku nabídne podobně jako A Plague Tale zápas se zákeřnou nemocí. Ta nese jméno Malichor, je zhoubná a lék není k nalezení. Nově objevený a ve hře kolonizovaný ostrov Teer Fradee ale poskytuje čerstvou naději v podobě možnosti výskytu léku a právě tam se hlavní hrdina vydává hledat spásu pro svůj lid. Sám přitom nebude, nově založené kolonii jménem New Serene totiž vládne jeho pokrevní příbuzný, bezpečí to ale hlavnímu hrdinovi (anebo hrdince – volba jen na hráčích) určitě neposkytne.

Fantaskní svět tajemného ostrova je plný magie a tvorů, které nápadně připomínají nám známé legendy či báje. A ne všechny tyto kreatury samozřejmě budou býložravci. Tvůrci vedle bohaté fauny i flory slibují organický svět i příběh, ve kterém bude důležitá nejen akce, ale také diplomacie a obchod. Veškeré akce hráčů navrch mají ovlivňovat osud krajiny, jakož i celkový vývoj a posun příběhu. Ten se navíc neodehrává v oblasti poseté pouze zvířaty a rostlinami, ale v krajině osídlené domorodými obyvateli. A těm se noví návštěvníci vůbec nezamlouvají. Z toho důvodu nebudou četné třenice a šarvátky probíhat pouze s bájnými tvory, ale i s tamní magií ochraňovanými domorodci. Na druhé straně ale tvůrci slibují, že jednou z možných cest je právě i zmíněná diplomacie.

Mnohé hráče může vedle hratelnosti zaujmout právě i příběh a potažmo jeho zasazení. vyprávění se sice odehrává v temné verzi naší minulosti, vedle toho ale tvůrci čerpají inspiraci i z éry kolonizace nových světadílů. Ostatně popis hry na oficiálních stránkách hovoří o umírajícím starém kontinentu a samotná podstata vyprávění naráží na střet odlišných kultur, což je i dnes stále aktuální téma.

Zkušení tvůrci

Pro tým Spiders není vývoj velkého akčního RPG žádnou novinkou. V minulosti toto studio vytvořilo fantasy RPG Bound by Flame a stojí i za dvojicí sci-fi záležitostí Mars: War Logs a Technomancer. Ani v jednom případě nejde o kdovíjak do nebes vynášené pecky, ve všech případech jde ale o nadprůměrné záležitosti (tedy alespoň dle hodnocení na serveru Metacritic), které si své fanoušky získat dokázaly.

S tímto střetem úzce souvisí i vizuální stránka hry, v níž se hráči mohou těšit na inspiraci evropským barokem kombinovaným s reáliemi koloniální éry 17. století. Ty navíc na ostrově Teer Fradee doplní i nereálné magické prvky. A za pomocí této kombinace slibují vytvořit unikátní atmosféru hry, jež propojí fantastično s kostýmy, budovami i zbraněmi, které známe z učebnic historie.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru