GreedFall, Focus Entertainment, GreedFall je kompletní. Nepotřebuje žádná DLC

GreedFall je kompletní. Nepotřebuje žádná DLC

Autoři neplánují ani podporu modifikací. Na PC jsou věrní Steamu a nespoléhají na Denuvo

10. 9. 2019
Název: GreedFall Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 9. 2019

Na dnešek připadá vydání akčního RPG GreedFall od francouzského studia Spiders, které má na kontě hry jako The Technomancer, Bound by Flame nebo Mars: War Logs. Jejich kvazihistorickou výpravu na ostrov Teer Fradee si ještě dnes představíme ve streamu a brzy bude následovat naše recenze. Už teď vám ale můžeme prozradit, že se nám novinka líbí a že se jejím vývojářům skutečně povedlo napodobit styl a hratelnost novodobých klasik od BioWare, jak si předsevzali. Nabízí se proto logicky otázka, zda tato výprava do fantasy světa inspirovaného 17. stoletím bude pokračovat i prostřednictvím nějakých rozšíření, jak je tomu v podobných případech obvykle zvykem.

GreedFall není open world. Ale já bych se ho nebál označit za semi open world – sérii více či méně otevřených prostranství, měst a regionů, které spojují imaginární trasy napříč ostrovem Teer Fradee.

Odpověď vás dost možná překvapí. Dosud nejambicióznější projekt studia Spiders se navzdory všeobecnému předpokladu nerozroste skrze DLC, prozradil komunitní manažer na oficiálním diskuzním fóru. Jediný drobný přídavek tak představoval bonus pro předobjednávky v podobě Adventurer’s Gear Packu. Jeho součástí bylo unikátní oblečení i zbraně. Někoho možná zklame, že vývojáři nemají v plánu nafouknout příběh prostřednictvím dalších expanzí a neplánují ani podporu modifikací. Na druhé straně je možné tuto informaci interpretovat i tak, že hra je podle nich kompletní tak, jak je.

Ostatně znovu se objevila informace, že titul spolkne přibližně 30 až 40 hodin času, i když čistě hlavní příběhovou linku lze samozřejmě pokořit rychleji. Ale kdo by v případě takové zábavné výpravy zbytečně spěchal? Samotní autoři také ústy komunitního manažera korigují potenciálně mylný dojem, který může titul budit. GreedFall podle nich není open world. Ale já bych se ho nebál označit za semi open world – sérii více či méně otevřených prostranství, měst a regionů, které spojují imaginární trasy napříč ostrovem Teer Fradee. Každou oblast nicméně odděluje nahrávací obrazovka.

Hráčům na PC určitě udělá radost informace, že hru nechrání protipirátský systém Denuvo. Za připomenutí stojí i skutečnost, že se GreedFall neprodává za plnou cenu, ale ekvivalent 50 eur. U nás je k dostání přibližně za 1200 korun v závislosti na platformě, verzi i prodejci. V té digitální je k dispozici na PC, PS4 i Xboxu One, krabicová verze ale na PC chybí. Titul je nicméně k dispozici klasicky na Steamu, pokud se snad obáváte exkluzivity Epicu. GreedFall také nenabízí žádnou speciální nebo sběratelskou edici.

Jen pro úplnost pak doplním, že i když hru vydává společnost Focus Home Interactive a u nás ji distribuuje Comgad, což bývá spojováno s velkou pravděpodobností lokalizace, GreedFall bohužel neobsahuje české titulky.

GreedFall, Focus Entertainment, GreedFall je kompletní. Nepotřebuje žádná DLC

GreedFall má podle Spiders zaplnit mezeru po BioWare

Francouzské studio Spiders by rádo oslovilo fanoušky slavných BioWare, jimž se nelíbí jejich současná produkce. Šéfka Spiders Jehanne Rousseau v rozhovoru pro magazín Escapist prohlásila, že by si přáli svojí produkcí vyplnit prázdné místo, které nyní na tomto poli vzniklo. Sama přitom miluje novodobé klasiky od BioWare jako Mass Effect, Dragon Age nebo Star Wars: Knights of the Old Republic. Je ale zklamaná aktuálními tituly kanadských vývojářů, i když stále doufá, že se slavná společnost může vrátit ke svým kořenům. [celý článek]

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru