Red Dead Redemption, Rockstar Games, Modder remasteruje Red Dead Redemption pro PC

Modder remasteruje Red Dead Redemption pro PC

Fanoušek připravuje upravenou verzi hry pro emulátory. Take-Two prozatím mlčí

28. 8. 2019
Název: Red Dead Redemption Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr:
Datum vydání:
18. 5. 2010
17. 8. 2023 (Switch, PlayStation 4)

Westernová série Red Dead Redemption se navzdory četným spekulacím a řadě „zaručených” zpráv stále ještě vyhýbá hráčům na PC, nicméně stále zde ještě existuje možnost využití emulátorů. V takovém případě lze například na počítačích hrát první díl, který toho ale už dost pamatuje a nemusí být navzdory svým nepopiratelným kvalitám příliš přitažlivý. Jeden z fanoušků série se ale právě toto rozhodl změnit a chystá remasterovanou verzi původní konzolové edice pro PC.

Nejde ale o remaster v tom pravém slova smyslu, neboť projekt jménem Red Dead Redemption: Damned Enhancement Project pracuje s verzí hry určenou právě pro emulátory, a to konkrétně pro Xenia (Xbox 360) a RPCS3 (PlayStation 3). Nutností, jak autor GamingDamned uvádí na webu GTAForums, je samozřejmě vlastnictví originální kopie hry. Z té bude pro fungování modifikace zapotřebí vytahat data, neboť modifikace nepřijde s duplikovaným obsahem studia Rockstar, ale pouze s jeho úpravami.

Ty se do prosince ukáží v prvním prototypu označeném V1, který má obsáhnout vylepšené efekty počasí, realističtější nasvětlování scén, přepracovanou mlhu, mraky a další efekty. Později dorazí verze V2, která už se pravděpodobně zaměří i na textury a modely. Mezi další prozatím obecně předložené aspekty vylepšení patří změny v uživatelském rozhraní, shadery i upravená dohledová vzdálenost. Má to však rovnou dva zásadní háčky.

Tím prvním je samozřejmě právní stránka věci. Rockstar i Take-Two prozatím mlčí, nicméně autor GamingDamned pochází z týmu, který měl na starosti modifikaci nazvanou Red Dead Redemption V. Šlo o snahu přenést mapu hry do enginu GTA V. Jenže projekt byl zrušen na popud vydavatele Take-Two. Prozatím tvůrce tedy tvůrce ve své snaze může pokračovat, nicméně druhý háček spočívá v tom, že na modifikaci v tuto chvíli pracuje pouze on sám. Na zmíněných fórech tak vyzývá ke spolupráci další případné parťáky.

Jde o impozantní projekt, který už nyní a v prvních fázích vývoje vypadá velmi slibně. Důkazem může být přiložená galerie i upoutávka, kterou si určitě nenechte ujít. Kromě několika pohledů do krajiny se autor chlubí i záběry z jedné z prvních misí hry a dokonce ukazuje i hlavního hrdinu Marstona za volantem vozu, což je samozřejmě novinkou. Pokud jste tedy o první díl Red Dead Redemption dosud nezavadili a starší konzoli doma nemáte, tak na tento projekt určitě dávejte pozor. Nezapomeňte ale držet autorovi palce, ať do toho Rockstar a potažmo ani Take-Two takzvaně nehodí vidle.

Red Dead Redemption

John Marston ve 4K

Tento pokus není první snahou o vylepšení původního Red Dead Redemption. O ten nejznámější se postaral přímo Microsoft, který Red Dead Redemption vrátil zpět na scénu díky programu zpětné kompatibility pro Xbox One. Tam se hráči bez jediného zásahu do kódu hry dočkali významného skoku v rozlišení. Standardní Xbox One umí hru rozjet v 1080p a Xbox One X zvládne dokonce 4K.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru