Gotham Knights nedorazí na minulou generaci konzolí

Vývojáři rozhodnutí nevysvětlili. Nabídli ale první ukázku hraní za Nightwinga a Red Hooda

Zdroj: Warner Bros.
10. 5. 2022
Název hry: Gotham Knights (Batman) Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 10. 2022 Platformy: , , Žánr:

Pokud jste se po spekulacích ohledně počtu hráčů v kooperaci napříč hrou Gotham Knights těšili na nové oficiální informace, nemuseli jste čekat příliš dlouho. Vývojáři z WB Games Montréal totiž před krátkou chvílí zveřejnili další gameplay ukázku, která navazuje na první gameplay video, ale poprvé se zaměřuje také na postavy Red Hood a Nightwinga, takže můžete sledovat nejen další nášup akčních sekvencí, ale například také cutscény nebo fungování kluzáku, pomocí kterého se můžete pohybovat po městě. Společně s novým, bezmála 14minutovým videem nicméně přichází důležitá informace o cílových platformách, v rámci kterých se už nepočítá s verzemi pro PlayStation 4 a Xbox One.

Zmínka se objevila v tiskové zprávě, která doprovází zmiňovanou ukázku, ale nepřináší žádné bližší vysvětlení. Otázka samozřejmě je, zda je ho třeba, pokud se máme bavit o výkonu konzolí minulé generace a ambicích, s nimiž chce Gotham Knights letos vstoupit na trh. „Abychom poskytli hráčům co nejlepší možný zážitek z naší hry, vyjde pouze na PlayStationu 5, Xboxu Series X/S a PC, tedy nebude dostupná na konzolích PlayStation 4 a Xbox One,“ zní prohlášení, ze kterého se dá vyčíst to, s čím hráči už zřejmě v obecné rovině počítali. I hry zaznamenávají svůj pokrok a je pravděpodobně na čase začít využívat výkon nové generace naplno i s vědomím, že daná hra nemusí kvůli nižšímu počtu nových konzolí v oběhu najít k cestu k tolika zákazníkům.

Vraťme se ale k videu, které je studnicí celé řady poznatků a novinek. Jak už bylo řečeno výše, poprvé máme možnost detailně si prohlédnout chování a způsob boje Nightwinga s Red Hoodem, což vývojáři v průběhu videa několikrát komentují. Nightwing je akrobat, spoléhá se na celou řadu pohybů i skoků a boj v jeho podání připomíná smrtící tanec. Naproti tomu Red Hood se spoléhá na střelbu – podotýkám nesmrtícími projektily – a je trochu hlučnější nežli ostatní hrdinové. Co se týče pohybu po Gothamu, už jsme zmínili Nightwingův kluzák, Red Hood na tom ale není o moc hůř, když může využívat speciální skoky, při nichž využívá mystické energie, případně může sednout na motorku.

Vývojáři rovněž ukázali, jakým způsobem je zpracována mapa nebo jak funguje ponk pro vylepšování či vytváření vlastní výstroje. Každý kousek oblečení, stejně jako zbraně, má své základní atributy a vlastnosti, které lze přirozeně různým způsobem mixovat a nacházet skrze ně ideální herní styl, který má podle vývojářů sednout každému. Lidé z WB Game Montréal pak představili také způsob vyšetřování, které je vlastní Batmanovi a očividně i jeho následovníkům. Jde o malé logické hádanky, které je nutné vyřešit za pomoci technologií a posunout se v ohledávání místa činu dál, k dalším detailům a stopám. Poslední zajímavost, které jsme si ve videu všimli, je nepřímý komentář ke spekulacím o kooperaci. Vývojáři jasně uvedli, že Gotham Knights můžete hrát buďto sami za sebe, nebo s „kamarádem“, což by naznačovalo, že stále platí pouze dvoučlenná kooperace. Není ovšem vyloučeno, jak jsme poukazovali včera, že ve čtyřech bude možné naskočit do některého z doprovodných herních režimů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru