Google odhalí další plány se Stadií ještě před E3

Google odhalí další plány se Stadií ještě před E3

Akce proběhne ve čtvrtek večer, spekuluje se rovněž o možném představení Baldur‘s Gate III

4. 6. 2019

Na twitterovém účtu Google Stadia se včera objevila zpráva s poměrně jasným sdělením: „Některé věci do E3 nepočkají. Přijďte se podívat na první Stadia Connect ve čtvrtek 6. 6., čekají vás zajímavá oznámení, hry a mnoho dalšího.“ Jinými slovy – Google chce mít náskok před očekávaným představením služby xCloud od Microsoftu a v rámci své vlastní akce bude pravděpodobně odpovídat na ty nejpalčivější dotazy. Tedy, kdy se dočkáme spuštění služby, jaké hry si budeme moci na Stadii zahrát a kolik to vlastně všechno bude stát. Tweet je uvozen krátkým videem, které odhalení výše uvedených informací přímo potvrzuje, dosud jsme ale měli za to, že si je Google bude ještě nějakou chvíli schovávat. Ačkoliv už lidé kolem Google Stadia slibovali blížící se informační nálož, vždy se mluvilo o létě, takže buďto v Googlu nekoukají na kalendář, nebo se ze strategických důvodů rozhodli učinit tenhle důležitý krok o trochu dříve.

Z pohledu českého hráče bude vedle ceny a her důležitá také situace kolem regionů, v nichž by měla být Stadia spuštěna. Tím samozřejmě narážíme na dosud oficiálně ne zcela jasně potvrzenou zprávu, že Česko ani Slovensko nebudou zahrnuty v první vlně s tím, že služba by měla být nejblíže dostupná v Rakousku a Německu. Vycházíme v tomto případě z nedostupnosti stránky Stadia.com z české IP adresy a zprávy, že „ve vaší zemi dosud nejsme“. Zároveň jsme také v očekávání, jaký platební model nakonec Google zvolí, tedy zda se bude za jednotlivé hry platit zvlášť, zda budou dostupné formou předplatného, anebo jestli se Google nerozhodne pro kombinaci obou těchto přístupů. A samozřejmě jsme také zvědaví na to, které hry budou dostupné jako první.

Na tomto místě můžeme vycházet jednak z toho, co už bylo řečeno – jedním z hlavních partnerů ze strany herních vydavatelů je Ubisoft, který propůjčil k testování Assassin‘s Creed: Odyssey a v nastaveném trendu bude pravděpodobně pokračovat. Velkým překvapením by bylo, kdyby se během tiskové konference Googlu už ve čtvrtek potvrdily spekulace o novém Watch Dogs Legion, který unikl z britského Amazonu a slibuje přesun série do Londýna. Těšit se nicméně můžeme téměř jistě na Tomb Raidera, NBA 2K19, Doom Eternal a hry od studií Q-Games nebo Tequila Works. Zlatým hřebem večera by nicméně po stránce her mělo být představení Baldur‘s Gate III, které s nejvyšší mírou pravděpodobnosti vzniká ve studiu Larian a které se v souvislosti s prezentací Google Stadia začalo skloňovat.

Baldur’s Gate III, Larian Studios, Autoři Divinity: Original Sin asi pracují na Baldur’s Gate III

Baldur's Gate III od Larianu

Minulý týden se bez předchozích náznaků objevila na stránkách studia Larian výrazná římská číslice 3 a zmizely veškeré informace o dalších aktivitách těchto vývojářů. Hráči si zprvu mysleli, že jde o náznak blížícího se oznámení třetího Divinity, nakonec si ale všímaví fanoušci všimli, že metadata krátké animace s číslovkou obsahují odkazy na Baldur's Gate III. Od té doby zatím studio Swena Vinckeho nic nekomentovalo, v kuloárech se ale Baldur's Gate III považuje za hotovou věc.

Přispěl k tomu novinář a herní historik Liam Robertson, který dříve pracoval pro portály jako Unseen64, Nintendo Life, Did You Know Gaming nebo ComicBook.com. Na svém twitterovém účtu naznačil, že jeho zdroje pasují Baldur‘s Gate III na první věc, kterou v rámci tiskové konference Google Stadia uvidíme a dále uvádí, že se už jiné informace od stejných zdrojů potvrdily. Proto vidí odhalení třetího dílu legendárního RPG jako téměř jisté, čímž ve fanoušcích vzbuzuje značné naděje.

Jak to nakonec celé dopadne, můžete sledovat v živém přenosu 6. června od 19 hodin přímo na YouTube. Vzhledem k tomu, že tou dobou budeme v letadle kdesi nad Atlantikem, vám bohužel nebudeme moci přinést celou akci s českým komentářem, ihned po přistání se jí ale zase začneme věnovat.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru