Google měl platit ostatním, aby nespustili vlastní obchod

Activision prý obdržel 300 milionů dolarů za tři roky. Riot Games 30 milionů za rok

Zdroj: Riot Games
18. 11. 2022

Soudní spor mezi společnostmi Epic Games a Google i po dvou letech od svého zahájení přináší nové a nutno říci velmi zajímavé informace. Podle agentury Reuters (přes VGC), která mohla nahlédnout na novou necenzurovanou verzi spisu, vychází najevo, že Google měl platit nejméně 24 společnostem, aby upustily od svých záměrů spustit digitální distribuční platformu, která by potenciálně mohla konkurovat obchodu Google Play. Mezi společnostmi měly být také Activision spolu s Riot Games, které od Googlu zřejmě obdržely desítky a stovky milionů dolarů.

Co se týče konkrétních částek, Reuters uvádí, že Activision měl od Googlu obdržet 360 milionů dolarů v průběhu tří let, zatímco studio Riot Games, které je zcela vlastněno čínskou společností Tencent, pak 30 milionů dolarů za jeden rok. S informacemi přišel Epic Games na základě svého vyšetřování, ke kterému se však Google staví odmítavě. Soudní spor už v roce 2020 označil za bezpředmětný a v minulosti tvrdil, že dohody, vedoucí ke spokojenosti vývojářů, odráží zdravé soutěžení na trhu.

Pokud vás zajímají reakce Activisionu či Riotu na nově odhalené skutečnosti, obě společnosti odmítly situaci komentovat. Pokud tedy za vyjádření nepovažujete informaci Riot Games, že se nově soudním spisem zabývají. Na druhou stranu je nutné poukázat, že samotná iniciativa Googlu – tedy platit herním společnostem v zájmu jejich spokojenosti – není nová, a tudíž dnešní informace jen dokreslují celkový obrázek. Plán byl označován jako Project Hug – tedy projekt obětí – a bez bližších detailů byl popisován již několikrát.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru