Ghostrunner 2, 505 Games, Ghostrunner 2 míří na PC a next-gen konzole

Ghostrunner 2 míří na PC a next-gen konzole

505 Games oznámili pokračování kyberpunkové akce. Bude mít dvakrát vyšší rozpočet

Zdroj: 505 Games
14. 5. 2021
Název: Ghostrunner 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2023

Společnost 505 Games oznámila pokračování first person kyberpunkové hry Ghostrunner. Dvojka míří na PC, PS5 a Xbox Series a opět na ní pracuje studio One More Level. 505 Games přitom nedávno získali práva na samotnou značku Ghostrunner od společnosti All in! Games. Současný vydavatel zdvojnásobí investici do vývoje Ghostrunnera 2, protože IP vnímá jako značku s velkým potenciálem, která může obohatit jeho portfolio. Náklady na původní hru činily asi 2,5 milionu eur a vrátily se během jediného dne. Nyní je rozpočet plánovaný na 5 milionů eur.

Jak už bylo řečeno, o vývoj se postará stejně jako v případě jedničky polský tým One More Level. Vydavatel se také pochlubil, že od uvedení na trh v říjnu 2020 už se prodalo přes 600 tisíc kopií Ghostrunnera. Do konce roku má být navíc dostupný také na next-gen konzolích, díky čemuž mohou tato čísla ještě významně povyskočit. Průměrné skóre na Metacriticu se mimochodem pohybuje okolo velmi pěkných 80 procent. Na Steamu hodnotí titul kladně dokonce celých 90 procent hráčů.

Ghostrunner 505 Games zaplatili společnosti All in! Games 5 milionů eur.

505 Games jsou prý nadšení původním titulem i plány na jeho pokračování. Nová spolupráce podle vedení firmy prohloubí přítomnost vydavatele na polské trhu. Ten společnost považuje za jeden z nejlepších a nejzajímavějších v tomto oboru v Evropě a bude jej nadále sledovat zjevně ve snaze ulovit tu další potenciálně zajímavé projekty talentovaných autorů. 505 zdůrazňují, že chtějí stále rozšiřovat své portfolio.

Společnost 505 Games v minulých letech vydávala hry jako Control, Assetto Corsa Competizione, Journey to the Savage Planet nebo Bloodstained: Ritual of the Night, ale také PC verzi Death Stranding. Studio One More Level sídlí v Krakově a bylo založeno v roce 2014. Firma zaměstnává přes 30 lidí. Za práva na značku Ghostrunner 505 Games zaplatili společnosti All in! Games 5 milionů eur a jak se zdá, tahle IP má skutečně ambici pořádně se rozrůst.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru