Ghost of Tsushima dostane bezplatný on-line multiplayer

Kooperativní režim Legends vyjde ještě letos. Inspiroval se japonským folklórem a mýty

Zdroj: Sucker Punch Productions
17. 8. 2020
Název hry: Ghost of Tsushima Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 17. 7. 2020 Platformy: , Žánr:

Game director hry Ghost of Tsushima Nate Fox minulý týden v rozhovoru pro magazín VentureBeat naznačil, že jednou by se tato úspěšná nová značka mohla dočkat multiplayeru. Všichni v tu dobu samozřejmě automaticky pomýšleli na to, že případné pokračování se nad rámec příběhu snad může rozrůst o hru více hráčů. Ale studio Sucker Punch Productions nás pořádně překvapilo. O multiplayerový režim se rozšíří už aktuální hra, která dostane úplně nový kooperativní mód s podtitulem Legends. Vyjde na podzim a je inspirovaný japonskou mytologií.

První informace o novince se objevily na oficiálním PlayStationu Blogu. Představil ji senior game designer Darren Bridges, který ze všeho nejdřív upozorňuje, že Legends budou k dispozici úplně zdarma. Je to zcela nový zážitek oddělený o příběhového singlu, jeho hrdiny i společníků. Multiplayer se soustředí na čtveřici legendárních bojovníků, které zrodil ostrov Cušima. Legends se ještě víc vzdálí realitě a historii, které vymění za mýty a japonských folklór.

Ve dvou hráčích se budete moci pustit do série kooperativních příběhových misí, které jsou stále obtížnější a opírají se samozřejmě o základní soubojový systém ze singlu.

Kooperativní akce pro dva až čtyři hráče nám dá na výběr jednoho ze čtyř válečníků – samuraje, lovce, rónina a assassina. Každá třída má pochopitelně vlastní unikátní schopnosti a přednosti, které nám ale chtějí vývojáři představit až později. Ve dvou hráčích se budete moci pustit do série kooperativních příběhových misí, které jsou stále obtížnější a opírají se samozřejmě o základní soubojový systém ze singlu. Ten však navíc doplňují o nový magický rozměr, který má často vyžadovat souhru s vaším parťákem.

Pro čtveřici hráčů jsou pak připraveny survival mise, v nichž budete ve vlnách čelit stále silnějším skupinkám nepřátel včetně těch s nadpřirozenými silami. Kdo pokoří story i survival mise, může se následně pustit do raidu pro čtyři hráče, který dorazí krátce po vydání Ghost of Tsushima: Legends. S ním se vypravíme do úplně nové říše, kde budeme čelit hrozivému nepříteli, naznačuje tým.

Autoři se podle svých slov nemohou dočkat, až pro nás otevřou tento nový režim. A mají samozřejmě radost, že si jej užijí všichni bez nutnosti platit za něj. Bez PlayStation Plus se pochopitelně neobejdete. Jde podle nich o podekování fanouškům a už se těší, co o novince řeknou. Další podrobnosti o Legends se dozvíme později. Vývojáři nás seznámí třeba s jednotlivými hrdiny nebo možnosti jejich úprav.

Upřímně řečeno, kooperativní on-line v Ghost of Tsushima jsem skutečně nečekal, ale už samotná zpráva mě nadchla. Snad bude výsledek podobně povedený jako příběhová část.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru