Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, George R. R. Martin se podílí na nové japonské hře

George R. R. Martin se podílí na nové japonské hře

Zdá se, že autor Hry o trůny spolupracuje s FromSoftware na titulu Great Rune

21. 5. 2019
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Už koncem března se na internetu probírala spekulace, že americký spisovatel George R. R. Martin údajně spolupracuje na další hře s japonským studiem FromSoftware. Teorie to nebyla vůbec špatná, pro někoho ale možná až příliš lákavá na to, aby jí uvěřil. Jako třeba my. Nyní se však minimálně něco z původních dohadů potvrzuje. Autor ságy Píseň ledu a ohně na svém blogu stran dalších plánů a projektů poznamenal bez dalších podrobností, že fungoval coby konzultant na nějaké japonské hře. Toť vše.

Martin na titulu údajně spolupracuje s Mijazakim a má jít o open world s jízdou na koni.

S tím se však fanoušci rozhodně nemínili spokojit a hledali další souvislosti. Martin výslovně nezmínil studio FromSoftware ani Hru o trůny, v jejíž adaptaci fanoušci doufají, ani žádné jiné své dílo. Magazínu Gematsu však tvrdí, že tím tajemným týmem jsou skutečně autoři her Dark Souls, Bloodborne nebo Sekiro: Shadows Die Twice. Martin na titulu údajně spolupracuje s Mijazakim a má jít o open world s jízdou na koni. Ani Gematsu ale nenaznačuje, zda půjde o adaptaci Hry o trůny.

O vydání by se měla postarat společnost Bandai Namco a projekt prý bude představen na konferenci Microsoftu už v červnu na E3. Podle Gematsu je titul ve vývoji tři roky. Magazín otevřeně přiznává, že tyto informace má z jediného zdroje, ale rozhodl se je zveřejnit poté, co Martin publikoval svůj příspěvek na blogu, což jim dodalo opět na důvěryhodnosti. Zdroj Gematsu tvrdí, že projekt má zkratku GR.

Hra se má opírat o severskou mytologii a běží údajně na Unreal Enginu 4 namísto vlastní technologie.

Ale tím to nekončí. Podobnou spekulaci o spolupráci Martina a FromSoftware zaslechl údajně i magazín DualShockers. Jeho autor tvrdí, že zprávu obdržel dlouho předtím, než se objevila na internetu. Neměl prý ale k dispozici dostatek důkazů, aby s ní vyšel sám ven. Na webu 4chan se pro změnu objevila nepotvrzená informace, že za zkratkou GR se ukrývá název Great Rune, respektive Project Rune. (Jako Great Rune projekt identifikuje na základě vlastních zdrojů web VG247, viz níže)

Hra se má opírat o severskou mytologii a běží údajně na Unreal Enginu 4 namísto vlastní technologie, což by vzhledem ke spekulovanému otevřenému světu dávalo smysl. Těšit se máme na mnohé mýtické bytosti a půjde o temné fantasy. Na výběr budou tři různé třídy hrdiny (lovec s lukem, válečník s palicí a štítem, kouzelník) a hra má obsahovat řadu prvků z Dark Souls, multiplayer, kooperaci i takzvané invaze. V závislosti na zvolené třídě se má velmi lišit i průchod hrou s unikátními nepřáteli i lokacemi.

Vývoj duchovního nástupce Dark Souls má vést Jui Tanimura, který už s Mijazakim spolupracoval na starších hrách, vůdčí postava FromSoftware se ale na vývoji samozřejmě podílí.

Půjde prý o multiplatformní titul a odehrávat se bude na pozadí vleklého konfliktu. Vývoj duchovního nástupce Dark Souls má podle těchto zpráv vést Jui Tanimura, který už s Mijazakim spolupracoval na starších hrách, vůdčí postava FromSoftware se ale na vývoji samozřejmě podílí. Název Great Rune zaslechl ze svých zdrojů i magazín VG247. Pravost informací na základě vlastních zdrojů podpořil také magazín Video Games Chronicle.

Upřímně řečeno, zní to všechno skoro až pohádkově, takže obezřetnost je na místě. Z podobné spolupráce by ale jistě byla většina fanoušků nadšená, i kdyby výsledkem nebyla zrovna Hra o trůny. Původní zprávu o této možnosti vyslal už v březnu do světa YouTube kanál Spawn Wave. Podle něj měl být Martin jedním z hlavních scénáristů.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru