Geoff Keighley představuje svou náhradu za E3

Geoff Keighley představuje svou náhradu za E3

Summer Game Fest poběží od května do srpna. Účastnit se jej budou Sony i Microsoft

Zdroj: Summer Game Fest
2. 5. 2020

Zrušení letošního ročníku E3 kvůli pandemii koronaviru vybudilo aktivitu celé řady médií, která na pravidelný červnový termín chystají vlastní zábavně-informační „E3“ show. Portály jako IGN, Gamespot, ale také PC Gamer či GamesRadar přinesou buď rozhovory a oznámení, případně celou vlastní digitální keynote za přítomnosti hostů z řad vydavatelů i vývojářů. Do hry o pozornost hráčů a novinářů ale nově vstupuje také moderátor Geoff Keighley s akcí nazvanou Summer Game Festival, která má vzhledem k předchozím Keighleyho akcím obrovské ambice a velkou šanci stát se centrálním místem pro exkluzivní oznamování novinek o hrách, resp. nových konzolích. Akce navíc poběží od května do konce srpna a podle prvních informací od organizátorů už spolupráci přislíbil Microsoft i Sony. Dá se proto očekávat, že spekulované květnové termíny plnohodnotného představení PlayStationu 5 a Xbox Series X skutečně platí.

„Už od dětství bylo mojí oblíbenou součástí léta sledovat, když se všechny videoherní společnosti sešly, aby nás nalákaly na budoucnost tohohle skvělého média. Tenhle rok je ale náročný pro nás pro všechny a nějakou dobu to vypadalo, že se letos budeme muset po 25 letech poprvé obejít bez onoho velkého magického momentu, spojujícího celé odvětví,“ říká Geoff Keighley v úvodu svého vzkazu na Twitteru. Hned vzápětí ale představuje 4 měsíce trvající Summer Game Fest, který bude sestávat nejen z oznámení novinek, ale také z nejrůznějších eventů ve vybraných hrách, demoverzí a spousty překvapení. „Summer Game Fest není jediná show, ale celá sezóna zajímavých událostí. Rozvrh na oficiálních stránkách vás provede nadcházejícími čtyřmi měsíci a postará se, abyste o nic důležitého nepřišli,“ vysvětluje Keighley.

Geoff Keighley představuje svou náhradu za E3

Co řekl Geoff Keighley na konto E3

Ještě před tím, než došlo ke zrušení E3, potvrdil Geoff Keighley, že se veletrhu v inovované podobě účastnit nebude ani jako novinář, ani jako moderátor žádné přidružené akce. V aktuálním rozhovoru pro Games Industry svůj postoj rozvedl a vymezil, co přesně mu vadilo: „Jednoduše si nejsem jistý, že by show [v této podobě] reprezentovala, čím toto odvětví je. A upřímně, [organizátorům] E3 jsem na začátku nabízel něco, co bude digitální a globální, protože tímhle směrem se věci tak jako tak stočí.“ Upozornil rovněž na to, že by hráči neměli čekat na jedinou událost na začátku června, která by přinesla v tak kondenzované míře očekávaná „E3“ oznámení - podle Keighleyho dojde na rozmělnění oznámení do několika měsíců, a aby hráči neztratili přehled, uspořádal svůj Summer Game Fest.

V průběhu zveřejňování úvodních informací o Summer Game Festu pak dodal, že podrobnější harmonogram bude na stránkách festivalu zpřístupněn příští úterý, už nyní se ale můžeme začít těšit na zvučná jména, která ke včerejšímu dni potvrdila své zastoupení. Vedle zmiňované dvojice Sony a Microsoft tak dojde na odhalování novinek ohledně her od Activisionu, Bethesdy, Blizzardu, CD Projektu, Electronic Arts, Riotu, Square Enix nebo Warner Bros., které Keighley odhaluje v line-upu první fáze. V navazujícím AMA na Redditu nicméně vysvětlil, že ony „fáze“ nemají nic společného s časovým rozvržením jednotlivých oznámení nebo herních eventů a zůstává je na společnostech samotných, kdy se do festivalu zapojí. Současně s tím také popřel, že by každá z firem měla automaticky uspořádat v rámci Summer Game Festu vlastní plnohodnotnou tiskovou konferenci, do tohoto rozhodování Keighley podle svých slov nevstupuje a ve výsledku ani nemůže. Pokud se tak ale stane, organizátoři Summer Game Festu z iam8bit pomohou s propagací skrze vlastní stream na obvyklých platformách a ukotvením do programu, který bude Keighley moderovat před i po dokončení dané keynote.

Zdroj: Summer Game Festival

Vedle toho pak bude mít Keighley na starost rozhovory a představování jednotlivých titulů, spolu s vyvrcholením celého festivalu prostřednictvím druhého ročníku Opening Night Life. Jak už bylo řečeno dříve, bez ohledu na zrušení Gamescomu, u jehož příležitosti se ONL loni poprvé odehrála, proběhne celá akce na konci srpna i letos a odstartuje podzimní sezónu orámovanou novými konzolemi a next-gen hrami.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru