Homeworld 3, Gearbox Publishing, Gearbox oznámil Homeworld 3. Zafinancují ho fanoušci

Gearbox oznámil Homeworld 3. Zafinancují ho fanoušci

Vesmírná sága se konečně dočká regulérního pokračování. A navíc mobilního spin-offu

31. 8. 2019
Název: Homeworld 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 13. 5. 2024

Před dlouhými 20 lety vyšel první díl sci-fi strategie Homeworld od studia Relic Entertainment. Při příležitosti akce PAX West oznámil Gearbox další díl, na který už před pár dny lákal. Homeworld 3 slibuje být plnohodnotným pokračováním legendární vesmírné ságy. Vývoj dostalo na starost kanadské studio Blackbird Interactive, které má už na kontě netradiční prequel Homeworld: Deserts of Kharak z roku 2016. Především ho ale tvoří bývalí autoři Homeworldu z Relicu.

Série se má s novám dílem vrátit ke kořenům. Samozřejmostí je tak boj v plně trojrozměrném prostoru i klasické real-time strategické prvky. Dlouho očekávané pokračování však současně fanoušky překvapilo. Projekt Homeworld 3 je teprve na samém počátku a pracuje se na něm jen několik měsíců. Titul se ale uchází o přízeň hráčů prostřednictvím crowdfundingové kampaně na Figu. Autoři si přitom vytyčili velmi skromný cíl. Jejich úkolem bylo vybrat jeden dolarů. Nikoli jeden tisíc dolarů, nebo snad jeden milion, ale jeden jediný dolar.

Ve chvíli, kdy vzniká tento text, už mají vývojáři na kontě 322 tisíc a do konce kampaně zbývá skoro 30 dní. Rozhodně se tak studio nemusí obávat, že by o své finance přišlo. Obdivovat se můžete spoustě krásných artworků i přibližně dvouminutovému teaseru. A kromě něj samozřejmě kampaň doprovází i video obsahující další podrobnosti a rozhovory s autory, jak je u crowdfundingu obvyklé.

Autoři chtějí, aby se dlouholetí fanoušci série stali skutečnými investory, tedy měli podíl na případném úspěchu a mohli se zapojit do komunikace s vývojáři během produkce. Přesto se řada lidí ptá, proč má Gearbox potřebu tímto způsobem shánět finance na novou hru ze zavedené série navíc od renomovaného týmu. Homeworld 3 bude pokračovat v příběhu předchůdců. Má věrně zachytit jejich hratelnost, náladu i atmosféru. Gearbox plánuje titul vydat ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022.

Kromě regulérního třetího dílu se navíc chystá i spin-off Homeworld Mobile, což je pracovní název pro vedlejší projekt, který bude s novinkou nějak propojený. Dočkáme se ho už příští rok, pracuje na něm studio Stratosphere a jak už samotný název napovídá, míří na mobily a tablety. Backeři Homeworldu 3 budou mít zaručený přednostní přístup k Homeworldu Mobile. I toto oznámení doprovází půlminutový teaser.

První Homeworld vyšel v září 1999. Dvojka pak na podzim 2003. Gearbox získal práva na značku Homeworldu po krachu THQ v roce 2013. Remaster prvního a druhého dílu vyšel o dva roky později.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru