Borderlands 3, 2K Games, Gearbox konečně odhaluje Borderlands 3

Gearbox konečně odhaluje Borderlands 3

Přinášíme všechny detaily o hrdinech, zbraních, zasazení a možném datu vydání

29. 3. 2019
Název: Borderlands 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 13. 9. 2019

Sedm let. Ano, museli jsme si tuhle informaci ještě jednou ověřit, ale letos tomu skutečně bude už neuvěřitelně dlouhých sedm let od vydání Borderlands 2. Frenetické střílečky s hravou komiksovou stylizací, smyslem pro humor, ale také s RPG mechanismy, zajímavými třídami postav, vytříbenou kooperací a samozřejmě také s kvadrilionem zbraní. Tohle všechno se v roce 2012 přetavilo v naprosto odzbrojující úspěch, až na výjimky sbírala hra nejvyšší ocenění a nikdo z hráčů nepochyboval o tom, že se série dočká i třetího dílu. Šéf Gearboxu Randy Pitchford ale byl trochu jiného názoru, když o dva roky později tvrdil, že by trojka musela být masivní záležitostí a že vlastně vůbec nepřemýšlí nad tím, jak toho dosáhnou a jestli vůbec chtějí.

Šokovaní fanoušci nicméně dostali alespoň informaci, že se v 2K Australia pracovalo na spin-offu – z toho se ještě v roce 2014 vyklubal Borderlands: The Pre-Sequel – a hned o rok později během PAX South Pitchford konečně řekl, že vzniká další velký díl. Od té doby si pak nenechal ujít sebemenší příležitost, zatahat fanoušky za fusekli, a nikdo už asi nezjistí, jestli mohutné lákání na Borderlands 3 ještě před udílením cen VGA bylo jen nejapným vtípkem, nebo zda se náhodou něco v předvečer vzpomínané akce nepokazilo. Buď jak buď, další vlna náznaků a indicií, kterou rozjeli vývojáři přibližně před dvěma týdny, se nakonec během probíhajícího PAX East zhmotnila v Borderlands 3 a my si tak můžeme projít všemi dostupnými detaily a alespoň naznačit, zda je trojka tím, co hráči skutečně chtěli.

Pojďme tedy začít bezmála 4minutovým trailerem, který se stal přes noc bezprecedentním hitem a sesbíral přes 2 miliony zhlédnutí. Ostatně, proč ne – je plný zajímavých informací a dá se z něj vyčíst mnohem víc než ze strohé tiskové zprávy, která odhalení hry doprovází. Co musí fanoušky potěšit zdaleka nejvíc, je jednoznačně návrat starých známých postav, ať už se bavíme o Lilith, Maye, Brickovi, Mordecaiovi, Zer0vi, už ne tak malé Tině, Marcusovi, Ellie, ale také třeba Rhysovi z adventury Tales of The Borderlands a hlavně o Claptrapovi. Jsou tu všichni a nutno přiznat, že video vlastně působí jako festival a oslava celé série. Co se týče nových postav, mohli jsme konečně spatřit, jak vypadají, žádné další detaily ale oficiální zprávy nepřinesly. Přesto nemáme mnoho důvodů nevěřit únikům informací od prověřených insiderů – jmenovitě od člověka s přezdívkou TheKnow, který například v roce 2015 trefil kupu detailů o Dark Souls 3 – a tak můžeme dát hratelným Vault Hunterům jména.

Chlápek s klapkou na oko by měl být assassin Zane s podobnými schopnostmi, které měl Zer0 z předchozího dílu. Hi-tech vojanda Moze si bude umět pro změnu přivolat titána jako z Titanfall a vybraný co-op parťák na něj bude moci vylézt a ovládat jeho věže, což je ostatně i v traileru krátce vidět. Druhou ženou v týmu má být Amara, zastupující třídu Siren, zaměřenou na boj zblízka. A čtveřici uzavírá robotický lovec Flak, který by měl mít podle uniklých informací možnost chovat až trojici podpůrných bestií. Tihle čtyři se pak pustí do zástupu robotů a vetřelců, kteří rovněž odkazují na předchozí díly a další hry od Gearboxu, jmenovitě neúspěšné akce Battleborn. Právě zde se totiž objevily náznaky uskupení Children of the Vault, kteří se stanou hlavními antagonisty Borderlands 3. Dvojčata Tyreen a Troy Calypso jsou ostatně vidět v úvodních vteřinách videa a podle dalších záběrů, kde stojí například nad sil zbavenou Lilith, to vypadá, že půjde o pěkně nepříjemnou dvojici. Navíc jsou v záběrech vidět i náborové a propagandistické letáky a nápisy, takže je vcelku jisté, že si Children of the Vault kolem sebe vybudují celou armádu či kult a nevzdají se, dokud je nerozprášíte všechny.

Borderlands 3, 2K Games, Gearbox konečně odhaluje Borderlands 3

Čekání si zkrátíme…

Souběžně s odhalením Borderlands 3 došlo na oznámení dalších novinek, týkajících se této série a jednou z velmi radostných zpráv je i odhalení remasteru prvního dílu pro PC, Xbox One a PlayStation 4. Podle Gearboxu půjde o definitivní verzi se všemi DLC, novými zbraněmi, podporou 4K, HDR a dalšími vylepšeními, jako je 4členný split-screen nebo nová minimapa. To všechno už 3. dubna. Ano!

Trailer rovněž potvrdil, že se hra nebude odehrávat pouze na Pandoře nebo na jejím měsíci, který jsme dříve rovněž navštívili, ale že se konečně vydá i do dalších koutů vesmíru a do úplně nových lokací. Jednou z nich bude třeba tropický svět, kde se probíhají robosauři (?!), další třeba lokace plná zapáchajících bažin a podle všeho dojde i na návštěvu futuristické megapole, kde bychom se mohli dozvědět něco zajímavého o pozadí celého příběhu a velkých korporací, které celý chaos způsobují. A zatímco se mezi jednotlivými planetami budou hrdinové přesouvat pomocí vesmírných lodí, na jejich povrchu si budou moci užít plejády dopravních prostředků, mezi kterými nechybí nejrůznější buginy, ale také třeba vtipná jednokolka, kterou v traileru řídí Moze.

Co se týče vlastní akce, příliš jsme z ni neviděli, vývojáři ale chtějí dostát pověsti série a v poslední minutě videa slibují více než miliardu zbraní. Tohle prohlášení je nutné brát s rezervou – ať už s přihlédnutím k humoru Gearboxu nebo faktu, že jsou zbraně náhodně generovány a mnohdy se od sebe nijak výrazně neliší – přesto jde o poznávací znamení a vývojáři už potřetí hrají na stejnou notu. Jestli ji obohatí o něco speciálního – fajn, viděli jsme běžící zbraň, to na začátek ujde – nebo vsadí jen na počet, není v tuto chvíli jasné, ale o pestrost bychom se určitě nebáli.

V závěru pak můžeme ještě vypíchnout, že Randy Pitchford potvrdil smrt Handsome Jacka (i když u Pitchforda jeden nikdy neví) a naznačil, že na hře v Gearboxu pracovali uplynulé čtyři roky a dokončení se věnuje drtivá většina studia. Kdy bychom se měli hry dočkat, však Pitchford na PAX East neprozradil, přesto ale můžeme řetězcem souvislostí k předpokládanému datu dojít. Před dvěma lety totiž v rámci rozpravy s investory nad finančními výsledky mluvil šéf Take-Two Strauss Zelnick o tom, že velmi očekávané pokračování jedné z největších sérií od 2K vyjde během fiskálního roku 2019, aby tuhle informaci v loňském roce poupravil o odsun do fiskálního roku 2020. Ten běží od 1. dubna 2019 do konce března 2020 a je pravděpodobné, že s Borderlands 3 budou chtít vývojáři i vydavatel mířit do nejexponovanějšího období Vánoc, připadně konce podzimu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru