GDC odstartovalo a jsou u toho i čeští vývojáři

GDC odstartovalo a jsou u toho i čeští vývojáři

Příští rok se má vývojářská konference uskutečnit už fyzicky. Letos tu máme digitální stánek

Zdroj: Koláž/Vortex
20. 7. 2021

Na internetu včera odstartovala akce Game Developers Conference, neboli GDC 2021. Poběží až do pátku 23. července a i v digitálním prostoru slibuje spoustu zajímavého obsahu. Už příští rok se má navíc prestižní vývojářská konference vrátit jako klasická fyzická akce. Uskuteční se v Moscone Center v San Franciscu od 21. do 25. března, oznámili pořadatelé.

Původně byl letošní ročník plánován jako hybridní show s fyzickou i on-line verzí, ale z plánů na klasickou konferenci nakonec opět úplně sešlo. Loni bylo GDC dokonce jednou z prvních herních akcí, která se neuskutečnila kvůli pandemii koronaviru. Brzy ji ale následovaly další prestižní veletrhy a festivaly.

Čeští vývojáři mají na GDC vlastní virtuální stánek

Ani v letošním on-line ročníku ale nepřijdeme o populární doprovodné akce. Těšit se můžete například na udílení cen – Game Developers Choice Awards a Independent Games Festival Awards. Vývojáři ze studia The Coalition mají na GDC ukázat demo na Unreal Enginu 5 nazvané Alpha Point. Poběží na Xboxu Series X a má prověřit praktické nasazení nové technologie od Epicu.

Radost by vám ale mohla udělat i česká stopa na GDC. Naši vývojáři tu mají vlastní digitální pavilon. Prezentují se tu studia Bohemia Interactive, Madfinger Games, Beresnev Games, Charles Games a Honestly Games. Smyslem je podle Asociace českých herních vývojářů rozšířit už tak výraznou českou stopu ve světovém herním průmyslu.

Pět českých studentů má vstup na GDC zdarma

“Cílem účasti našich firem je jednak zvýšení povědomí o českých hrách i celém herním průmyslu a zároveň podpora v navazování kontaktů s potencionálními partnery a distributory na náročném americkém trhu,” uvedl předseda asociace předseda Pavel Barák. Mimo virtuální český stánek se pak bude prezentovat ještě česká společnost DIVR, která se specializuje na virtuální realitu ve skutečných kulisách.

Asociace českých herních vývojářů podporuje také vzdělávání v tomto oboru, a proto nabídla pětici vybraných studentů vstup zdarma na celou konferenci GDC. S podporou CzechInvestu se už dříve řada tuzemských herních firem zúčastnila světových herních veletrhů, jako je německý Gamescom, japonská Tokyo Game Show nebo jihokorejský veletrh G-Star.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru