GDC 2019 začíná. Na co se můžeme těšit

GDC 2019 začíná. Na co se můžeme těšit

Celý týden se v San Franciscu budou představovat novinky ze světa videoher

18. 3. 2019

Tento týden se v kalifornském San Franciscu uskuteční akce Game Developers Conference známá hráčům spíše pod zkratkou GDC. Letošní ročník slibuje už dopředu řadu zajímavých odhalení, pojďme si proto alespoň telegraficky zrekapitulovat, co všechno můžeme v dalších dnech očekávat.

Microsoft

Redmondský gigant by měl na GDC přiblížit další detaily o vlastní cloudové streamovací službě nazvané xCloud. Spekuluje se o tom, že by ji mohl na dalších platformách, jako jsou mobily a tablety, ale i konkurenční herní konzole, propojit s předplatným typu Game Pass. Tento program by se měl ostatně v širší míře zaměřit také na PC. O novém Xboxu se ale zřejmě bude mluvit až na E3. Na GDC by se mohl ukázat snad jen Xbox One bez mechaniky. Zato bude Microsoft zcela určitě prezentovat novinky v programu ID@Xbox.

Google

Internetový moloch nás láká na velmi podobnou službu jako Microsoft. Ve Spojených státech už loni s pomocí Ubisoftu a hry Assassin’s Creed Odyssey testoval vlastní cloudovou streamovací platformu, kterou zatím nazývá Project Stream. Objevily se zvěsti o vlastním ovladači, ale i možné mikrokonzoli na způsob multimediálních center jako Chromecast nebo Apple TV, která by se stala kromě počítačů, mobilů a tabletů domácí platformou nové služby. Novou divizi vede Jade Raymond a na tiskovce Googlu se mají objevit další partneři jako id Software nebo už zmíněný Ubisoft. Vystoupí tu také Amy Hennig a dorazí vývojáři ze studia Crystal Dynamics. Ukáží snad konečně v akci své Avengers? O podporu se zjevně Google bát nemusí.

Paradox

Společnost Paradox Interactive získala po CCP Games práva na značky White Wolf Publishing, konkrétně World of Darkness a Vampire: The Masquerade. Už několik týdnů se na základě nejrůznějších náznaků spekuluje, že se po hrách Vampire: The Masquerade – Redemption a Vampire: The Masquerade – Bloodlines konečně dočkáme dalšího videoherního příspěvku do tohoto světa.

Oculus

Na GDC bychom se měli konečně dozvědět také více podrobností o novém headsetu Oculus Quest, který chce nabídnout plnohodnotný VR zážitek v cestovním balení bez počítače i kabelů. I když se svým výkonem samozřejmě zařízení nebude moci měřit s nabušeným PC, má nabídnout řadu známých a populárních her a dokonce i některé exkluzivní jako Star Wars. Mluví se také o tom, že výrobce na GDC ukáže vylepšený Rift.

Valve, Steam a Epic

Své vize a plány mají v rámci akce představit také dva nejaktivnější hráči na poli digitální herní distribuce. O mnoha novinkách se ví, nebo přinejmenším spekuluje, ale důležitější spíš je, zda si firmy pokusí upevnit své pozice prostřednictvím exkluzivních funkcí, anebo exkluzivních partnerů…

Na akci samozřejmě míří celá řada dalších firem, studií i jednotlivých vývojářů, kteří se tu budou dělit o své zkušenosti, příběhy i novinky. Čeká nás pěkně rušný týden, tak se nezapomeňte pravidelně vracet na Vortex, aby vám nic z kalifornské konference neuniklo.

Na závěr jenom připomeneme, že Gearbox, který v posledních dnech aktivně láká na odhalení nového dílu série Borderlands a možná i další tituly, bude své novinky prezentovat na akci PAX East od 28. do 31. března, nikoli na GDC, jak se občas mylně uvádí. Pokud samozřejmě nemá jiné plány. U téhle firmy člověk nikdy neví…

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru