Gamescom může proběhnout digitálně, říkají pořadatelé

Gamescom může proběhnout digitálně, říkají pořadatelé

Začíná se počítat s rozšířením Opening Night Live. Rozhodnutí padne v květnu

Zdroj: Opening Night Live
1. 4. 2020

V polovině března uklidňovali pořadatelé Gamescomu, že přípravy letošního ročníku probíhají beze změn a na rozdíl od jiných herní akcí, které byly kvůli obavám z pandemie koronaviru zrušeny, proběhne veletrh v plánovaném srpnovém termínu. Po čtrnácti dnech a dynamickém vývoji aktuální situace už ale začínají organizátoři připouštět, že budou muset sáhnout k záložní variantě a oblíbený Gamescom uspořádat digitálně. V takovém případě by došlo na rozšíření streamované show Opening Night Live moderátora Geoffa Keighleyho a odprezentování všech důležitých novinek prostřednictvím videa či doprovodného programu v rámci streamu Gamescom Now.

„Miliony hráčů po celém světě se těší na Gamescom 2020. To je důvod, proč jsme odhodlaní znovu oslavit všechny novinky, oznámení a světové premiéry společně s komunitou na konci srpna. S ohledem na krizi způsobenou pandemií koronaviru proto rozšiřujeme všechny digitální formáty, aby se Gamescom 2020 mohl uskutečnit alespoň touto formou,“ říká v tiskové zprávě výkonný ředitel německé herní asociace Game Felix Falk. Konkrétně mluví o zmiňovaném pásmu Gamescom Now, na kterém spolupracují organizátoři veletrhu s redakcí magazínu IGN a hlavně o akci prominentního moderátora Geoffa Keighleyho.

Keighley v odpovědích fanouškům sebevědomě tvrdí, že Gamescom zrušen nebude, a ať už v digitální, nebo tradiční podobě proběhne v plánovaném termínu.

Opening Night Live se poprvé uskutečnilo v loňském roce a šlo o alternativu tiskových konferencí známých například z E3. Ve spolupráci s vydavateli a vývojáři byl Keighley schopný nabídnout v rámci jediného večera ucelenou plejádu zajímavých oznámení a den před začátkem veletrhu usměrnit veškerou hráčskou pozornost na začínající Gamescom. Jak už stihl moderátor potvrdit na svém Twitteru, ONL se v letošním roce vrátí, konkrétně v pondělí 24. srpna, v návaznosti na další rozhodnutí pořadatelů veletrhu ale není vyloučeno, že bude skladba večera ještě zajímavější než loni. Keighley rovněž v odpovědích fanouškům sebevědomě tvrdí, že Gamescom zrušen nebude, a ať už v digitální, nebo tradiční podobě proběhne v plánovaném termínu.

Na rozhodnutí si dávají organizátoři čas do poloviny května, kdy znovu celou probíhající situaci zváží a vyhodnotí její dopady. „Pokud bude možné uspořádat veletrh fyzicky, poskytneme bližší informace o nutných změnách, které budou muset proběhnout, aby bylo zaručeno zdraví všech diváků. Separátně to budeme řešit s největšími vystavovateli, do té doby přípravy běží na plné obrátky,“ říká Falk. Stejně jako v polovině března pak ještě jednou ujišťuje návštěvníky, kteří si již zakoupili vstupenky, že jim bude v případě nemožnosti uspořádat Gamescom na výstavišti v Kolíně nad Rýnem vráceno vstupné v plné výši. Jistotu finanční kompenzace by měli mít podle tiskové zprávy i vystavovatelé, resp. vývojáři, pro které je určena navazující konference Devcom.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru