Game Pass na jinou platformu nemíří, říká Phil Spencer

Šéf Xboxu vyvrací spekulace o spuštění služby na Switchi. Konkurenti prý nemají zájem

21. 7. 2020

Loni v únoru se rozběhly spekulace o možném uvedení služby Game Pass na Nintendu Switch. S informacemi tehdy přišel magazín Direct Feed Games, který například i redaktoři Game Informeru označovali za věrohodný, zejména co se obchodních záležitostí Nintenda týče. I proto se o možném spojení mluvilo s velkým očekáváním, vzhledem k tomu, o jak bezprecedentní krok by se na poli konzolí posledních dvou tří generací jednalo. Pro stávající i případné budoucí majitele Switche znělo skvěle i naznačované budoucí propojení Game Passu se streamovací platformou xCloud, které bylo před několika dny skutečně potvrzeno, žádný z těchto plánů se ale nakonec neuskuteční. Phil Spencer v rozhovoru pro německý časopis Game Star uvedl, že Game Pass zůstává doménou Xboxu, resp. Windows a o rozšíření na Switch, PlayStation nebo Stadii prý už Microsoft neuvažuje.

Důvodem však podle Spencera není změna strategie Microsoftu, ale spíše neochota konkurentů pustit do svého ekosystému Xbox. „Ostatní konkurenční platformy nemají příliš velký zájem nabídnout na svém hardwaru možnost užít si hry pro Xbox. Pro nás ale stále platí, že chceme být tam, kde jsou hráči a po téhle cestě kráčíme dál,“ říká Spencer v rozhovoru. Pro Microsoft to znamená posilování nabídky služeb nejen na své konzoli a operačním systému Windows, ale také na mobilních platformách, v nichž redmondská firma vidí už delší dobu obrovský potenciál. Právě tam chce uvést xCloud a zpřístupnit hraní rozsáhlé knihovny her i lidem, kteří vůbec žádnou konzoli nemají. „Na mobilních platformách opakujeme to, co se nám podařilo na PC – tedy zprostředkovat plnohodnotný zážitek z hraní na Xboxu,“ vysvětluje šéf herní divize. Dodává také, že si jsou plně vědomi, jak důležité jsou pro hráče věci jako jedna komunita, sdružená v rámci Xbox Live, ale také sdílené achievementy a rychlý přístup ke hrám prostřednictvím Game Passu.

Dalším způsobem, jakým chce Microsoft zprostředkovat hraní co největšímu počtu lidí za co nejmenší vstupní cenu, je program Xbox All Access, který momentálně funguje pouze ve Spojených státech. Zájemci obdrží za měsíční poplatek nejen přístup ke službám, ale také k samotné konzoli, v čemž vidí Spencer velkou výhodu a obstojnou hodnotu. V rozhovoru pro Game Star pak potvrdil, že jejich zájem rozšířit nabídku i do dalších zemí nebyla jen marketingová fráze, ale komentář k dění, které v Microsoftu probíhá. S koncem roku tak All Access zamíří do řady zemí v západní Evropě, pravděpodobně kopírující aktuální podporu preview programu xCloudu. Česko ani Slovensko zahrnuto není, můžeme však doufat, že ve druhé vlně se služby Microsoftu dostanou i k nám.

V závěru připomínáme, že Microsoft uspořádá už pozítří další prezentaci, na níž bude mluvit výhradně o hrách, nikoliv o službách či hardwaru. Celou akci vám zprostředkujeme s českým překladem a s největší pravděpodobností budeme sledovat i pre-show, na které má rovněž dojít k zajímavým oznámením.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru