Fyzickou hru od EA na PS4 nemůžete zdarma upgradovat na digitální PS5

Fyzickou PS4 hru od EA nelze upgradovat na digitální PS5

Kdo si koupí Madden NFL 21 na PS4 v krabici, nedostane PS5 verzi pro bezdiskovou konzoli

Zdroj: Sony
17. 6. 2020

Konzole PlayStation 5 přijde na trh ve verzi s mechanikou i bez ní. To samo o sobě představuje možnost volby. Pokud však sáhnete po čistě digitální edici, můžete se do budoucna omezit. Kamarád vám nepůjčí hru, nechtěný titul neprodáte do bazaru, starší počin z PS4 do mechaniky nevložíte, hru, která z distribuce zmizí, už i prostě nekoupíte, nepustíte si film na Blu-ray. Nehledě na závislost na cenách z oficiální digitální distribuce. Můžete ale přijít také o možnost upgradu současné hry na next-gen u titulu, který to nabízí. Společnost EA v souvislosti s oznámením hry Madden NFL 21 informovala zákazníky, že nejspíš nebude možné fyzické kopie her bezplatně povýšit na čistě digitální verze pro novou generaci.

Madden NFL 21 v tuto chvíli míří na PS4, Xbox One i PC. Na těchto platformách vyjde už 28. srpna. V zimě pak dorazí na Stadii. Kdo si koupí verzi pro současné konzole, může až do vydání Madden NFL 22 dostat zdarma verzi pro konzoli nové generace, až bude k dispozici. Bez ohledu na zvolenou platformu. Z diskové ale bezdiskovou edici neuděláte. EA podle svých slov hledá řešení, jak vyhovět i hráčům, kteří sáhnou po krabicové verzi a chtěli by ji konvertovat na verzi digitální. Zatím ale žádná taková cesta není. Pokud budete mít konzoli s mechanikou, tedy v tomto případě PS5, samozřejmě vám nic nebude bránit v upgradu PS4 verze.

Přečtěte si náš starší komentář: Proč nejsou nové konzole bez mechaniky dobrý nápad? Možnost volby je pro zákazníka vždy výhodnější. Zapomeňte na bazar, rychlé slevy i jistoty

Spekuluje se, že také Microsoft chystá druhou méně výkonnou verzi nového Xboxu, která by měla mít označení Series S. Ta ale nebyla oficiálně zatím oznámena a není ani jisté, zda by se rovněž zbavila mechaniky. Pokud jde o Microsoft obecně, ten bude v rámci svého programu Smart Delivery podporovat vybrané tituly a jejich next-gen upgrade bez ohledu na to, zda půjde o fyzické či digitální verze. Program bude fungovat i na hry z Game Passu. Tituly od first party studií Smart Delivery nabídnou automaticky, zatímco pro ostatní vývojáře a vydavatele je funkce dobrovolná.

Společnost Sony zatím nezveřejnila, zda plánuje obdobnou službu, případně v jakém rozsahu. Neurčitě se zatím mluvilo jen o zpětné kompatibilitě, ale ne o upgradu na nové konzole. Víme nicméně, že hry jako The Last of Us Part II nebo Ghost of Tsushima na PS5 určitě budou fungovat. Sony také vyzvala vývojáře, aby pro nově odeslané PS4 hry k certifikaci už zajistili fungování i na budoucím PlayStationu. To ovšem neznamená automaticky, že nabídnou nějaká vylepšení. Není to ekvivalent next-gen verze jako u Smart Delivery.

EA pro next-gen upgrade Madden NFL 21 používá vlastní řešení nazvané Dual Entitlement a zatím není jasné, zda se bude vztahovat na všechny hry od této firmy, nebo jen vybrané tituly. Více podrobností se podle VGC máme dočkat na akci EA Play. V každém případě je systém upgradů teď tak zamotaný, že by nás vůbec nepřekvapilo, kdyby jeho pochopení v podání různých firem činilo hráčům v budoucnu ještě problémy.

Celou situaci popisujeme nejen kvůli hráčům Madden NFL, systém upgradů a jeho fungování bude důležité pro všechny zákazníky, kteří plánují přejít na novou generaci konzole od stejného výrobce a těší se na next-gen updaty.

Pokud jde o samotný Madden NFL 21, jeho hvězdou je Lamar Jackson z Baltimore Ravens. Autoři nás lákají na nové funkce, vylepšené ovládání, rozšířenou kariéru

Fyzickou hru od EA na PS4 nemůžete zdarma upgradovat na digitální PS5

Které hry podporují Smart Delivery na Xboxu

Upgradovat bezplatně hry z Xboxu One na Xbox Series X půjde u všech novinek od Xbox Game Studios, tedy interních first party týmů Microsoftu. Pro ostatní vývojáře a vydavatele bude program dobrovolný. Už v tuto chvíli s jistotou víme, že službu budou podporovat hry Halo Infinite, Cyberpunk 2077, Assassin’s Creed Valhalla, Destiny 2, DiRT 5, Scarlet Nexus, Chorus, Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2, Yakuza: Like a Dragon, The Ascent, Call of the Sea, Gears 5, Second Extinction a Metal: Hellslinger.

Nahlásit chybu v článku

17

Napsat komentář

Další články
Nahoru