Funcom nově vlastní Conana a další zajímavé značky

Funcom nově vlastní Conana a další zajímavé značky

Už dohlíží na neoznámenou hru, která bude kombinovat postavy z vesmíru Roberta Howarda

Zdroj: Funcom
15. 9. 2021

Norská společnost Funcom, kterou před časem koupil čínský Tencent, ovládla značku Conan a další IP.  Koupila totiž firmu Cabinet Group, který vlastní práva také na sérii Mutant (určitě znáte Mutant Year Zero), postavu Solomon Kane a další díla, která vytvořil Robert E. Howard. Vše přitom plánují přesunout pod střechu nového studia Heroic Signatures a samozřejmě se to v budoucnu projeví na portfoliu her, které Funcom vydává. Ale nejen na nich.

Celé portfolio značek Cabinet Group přejde pod Heroic Signatures coby dceřinou firmu Funcomu. Šéf Funcomu Rui Casais prohlásil, že má se značkami velké plány a minimálně jeden neoznámený projekt už je ve vývoji. Funcom podle něj dohlíží na vývoj neoznámeného titulu, který bude kombinovat různé postavy z vesmíru Roberta E. Howarda. Půjde tedy zjevně o nějaký crossover.

Funcom nově vlastní Conana a další zajímavé značky

Hry s Conanem

Do této mytologie spadá přibližně desítka dosud vydaných her. Tou úplně první byl Conan: Hall of Volta z roku 1984 pro PC-88, Apple II, Atari, Commodore 64, FM-7 a Sharp X1. Následovaly hry Conan: The Cimmerian (1991), Conan: The Mysteries of Time (1991), Conan (2004) od slovenského studia Cauldron, Conan (2007) od Nihilistic Software, MMO Age of Conan (2008), Conan: Tower of the Elephant pro iOS (2011) a Conan Exiles (2018) a Conan Unconquered (2019).

Spoluzakladatel a šéf Cabinet Group Fredrik Malmberg zůstane u kormidla coby prezident Heroic Signatures. Dostali podle něj firmu tak daleko, jak to bylo možné v rámci nezávislého studia, ale aby docílili dalšího růstu, potřebovali další investice a infrastrukturu. Právě díky němu je prý Conan znovu na vrcholu popularity a kromě her vznikají rovněž komiksy a chystá se seriál pro Netflix.

Malmberga podle jeho slov velmi těší spojení s Funcomem, s nímž spolupracovali už od vývoje MMO Age of Conan: Hyborian Adventures. Hra vyšla v roce 2008 a nešlo samozřejmě o jediný výlet Funcomu do tohoto světa. V roce 2018 debutoval titul Conan Exiles a předloni strategie Conan Unconquered od studia Petroglyph.

Další studia a hlavně Duna

Fredrik Malmberg v rozhovoru pro magazín GamesIndustry.biz prohlásil, že Conan je jejich korunní klenot, ale mají až 50 postav, které mohou využít. Zjevně tak vidíme první ovoce, které přinesla nedávná investice Tencentu. Ta se na expanzi týmu projevilo už dřív. Letos v červnu Funcom oznámil, že koupil majoritní podíl ve švédském studiu The Outsiders, a plánuje otevřít nové studio v Rumunsku.

Zapomínat přitom nesmíme ani na to, že Funcom pracuje na nových hrách ze světa Duny. Minimálně jedna z nich už se rodí, ty další může licencovat firma jiným společnostem. Více o comebacku Duny ve světě videoher si můžete přečíst v našich starších článcích.

Dune: Awakening, Funcom, Na Dunu od Funcomu si počkáme ještě několik let

Koření musí proudit

Arrakis – Duna – Pouštní planeta. Těmito slovy se mladý Paul v dechberoucím románu amerického spisovatele Franka Herberta chystal na své největší životní dobrodružství. Později vznikla celá série knih a velmi propracovaný vesmír, který se nepodobá žádné jiné vědeckofantastické vizi. Pokud si odmyslíme stolní i karetní hry a nelicencované projekty či mody, vydali jsme se ve videohrách na Dunu jen párkrát. Poprvé ve stejnojmenné adventuře s prvky strategie z roku 1992 od studia Cryo. Ve stejném roce i v kultovní real-time strategii Dune II od Westwoodu, pak v roce 1998 v jejím remaku Dune 2000 a v roce 2001 v pokračování nazvaném Emperor: Battle for Dune. Televizní sérií se inspirovala nepříliš kladně přijatá 3D adventura Frank Herbert’s Dune z roku 2001. A konečně onlinovka Dune Generations od Crya byla k velké lítosti fanoušků zrušena ještě před svým dokončením a spolu s ní zanikl i celý tým.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru