Nová hra (Fumito Ueda), Epic Games, Fumito Ueda láká na svou další hru

Fumito Ueda láká na svou další hru

Autor Shadow of the Colossus a Last Guardian ukázal obrázek z projektu studia genDESIGN

Zdroj: genDESIGN
4. 1. 2021
Název: Nová hra (Fumito Ueda) Vývojář: Vydavatel:

Japonský designér Fumito Ueda je podepsaný pod oceňovanými hrami jako Ico, Shadow of the Colossus nebo The Last Guardian. Ve svém studiu genDESIGN, které tvoří bývalí zaměstnanci studia Team Ico, už několik let pracuje na dalším projektu. A nyní se po dlouhé době objevil další náznak budoucí hry.

Práci na novém projektu studio genDESIGN oficiálně oznámilo už v roce 2018.

V novoročním přání se v letopočtu 2021 “ukrývají” obrázky z her Fumita Uedy. První tři známe. Ta poslední ale zachycuje nového hrdinu a neznámou scénu, i když rukopis týmu rozhodně nezapře včetně stylizace postavy. Není to poprvé, co se v propagačních materiálech nebo na webu nějaký podobný střípek objevil, další příklad najdete v galerii obrázků.

Práci na novém projektu studio genDESIGN oficiálně oznámilo už v roce 2018. Vzniknout měl s pomocí investičního fondu Kowloon Nights. Už tehdy se mluvilo o tom, že svým rozsahem by se měl vyrovnat předchozím titulům, nepůjde o menší indie hru jen proto, že na rozdíl od předchozích projektů už nevzniká pod křídly Sony.

Loni v březnu společnost Epic Games oznámila, že bude plně financovat vývoj hry.

Ueda už tehdy zdůraznil, že půjde o úplně nový titul, nikoli pokračování starších her. Mluvilo se také o tom, že vývojáři opět hodně experimentují s hratelností a zkoušejí různé prototypy, takže fanoušci očekávají další originálních mechanismy. Loni v březnu pak společnost Epic Games oznámila, že bude plně financovat vývoj hry a o zisk se se studiem rozdělí půl na půl.

Poslední hru vydal Fumito Udea v roce 2016. Šlo o opakovaně odkládaný The Last Guardian. Jeho tituly jsou proslulé minimalistickým vyprávěním, přeexponovanými záběry nebo fiktivními jazyky a světy, které jsou si velmi podobné i přes odlišné zasazení. Sám Ueda uvedl, že ho ovlivnily hry jako Flashback nebo Another World, ale také série The Legend of Zelda, Virtua Fighter či Prince of Persia. Patří mezi nejvlivnější současné japonské autory.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru