FTC se chce s Microsoftem na akvizici raději dohodnout

FTC se chce s Microsoftem na akvizici raději dohodnout

Federální obchodní komise má upustit od dalších sporů ohledně akvizice Activisionu

Zdroj: Microsoft
21. 7. 2023

Americká federální komise sice prohrála první soudní bitvu s Microsoftem a nedokázala dál bránit dokončení akvizice společnosti Activision Blizzard, ale z boje se dosud nestáhla. Teď to ovšem vypadá, že by nakonec mohla upustit od dalších pokusů překazit tento obchod. Podle zdrojů agentury Bloomberg může FTC svůj spor s Microsoftem pozastavit a vyjednat nějakou dohodu, podobně jako se o to mimosoudní cestou teď snaží Microsoft ve Velké Británii s tamním úřadem pro hospodářskou soutěž. Znamenalo by to tak, že by se tak federální obchodní komise nesnažila dalšími soudními spory zvrátit celý proces.

Na tomto místě je nutné zmínit, že FTC sice neuspěla minulý týden s žádost o vydání dalšího předběžného opatření, kterým by soud prodloužil dobu, po kterou nesmí k akvizici dojít, ale současně federální obchodní komise ještě neměla vyčerpat všechny teoretické možnosti odvolání.

Pokud jde o situaci ve Velké Británii, i ta se nám poněkud zamotala. Britský regulátor by měl definitivní rozhodnutí vydat až do 29. srpna. V důsledku toho se firmy Microsoft a Activision Blizzard dohodly na prodloužení termínu historické akvizice. Původně měl být obchod v hodnotě 69 miliard dolarů dokončen do 18. července, ale teď se tak má stát do 18. října.

Podle původní dohody hrozila Microsoftu smluvní pokuta ve výši 3 miliard dolarů, pokud obchod nedokončí včas. Podle nových podmínek by to ale mohlo být ještě víc. Pokud dohoda nebude uzavřena do 29. srpna, poplatek za případné nedokončení obchodu se zvýší z 3 miliard dolarů na 3,5 miliardy. Pokud dohoda nebude uzavřena do 15. září, zvýší se z 3,5 miliardy na 4,5 miliardy dolarů. Platí to ale jen v případě, že se akvizice vůbec neuskuteční.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru